Jubileumsauksjonen GWPA30

Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Strangersalen, Gamle Logen

Visning: kat.nr. 1-50: 5.-13. november. kat.nr. 51-90: 19.-29. november

Man-fre 10.00-18.00, lør & søn 12.00-16.00, i våre lokaler

Kavli, Arne (1878-1970)
Ettermiddagskaffe

Olje på lerret
80x88
Signert nede t.h.: A- Kavli-

Malt i 1947.

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1948, kat.nr. 167, med tittel: "Ettermiddagskaffe", oppført i katalogen under året 1947.

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 240 000

LITTERATUR: Nils Messel: «Arne Kavli», Norsk biografisk leksikon 2009, Nbl.no.

Arne Kavli oppholdt seg på Sørlandet hver sommer fra 1925.

Et idyllisk skipperhus på Rønnes ved Grimstad ble hans paradis. Her oppholdt han seg fra tidlig vår til langt utpå høsten og beveget seg knapt utenfor den hvitmalte porten. Som sitt store forbilde Pierre Bonnard vendte han seg mot det fortrolige og intime hageinteriør.