Katalog
Munch-Auksjonen 2022

Auksjon lørdag 10. desember 2022 kl 15:00

Clarion Hotel Oslo, Agora

Visning i våre lokaler 3.-9. desember

Munch, Edvard (1863-1944)
To mennesker

Litografi trykket i rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 905x735 mm Motivet: 630x595 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Påtegnet, antagelig av kunstneren, med blyant nede t.h.: No 27
Påtegnet på lapp på baksiden av innrammingen: "Gitt av Edvard Munch til Finlands og Norges Røde Kors i 1939".

1920
Woll 659 b).

Kommer for salg lørdag 10. desember 2022 kl 15:00

Vurdering
NOK 400 000–600 000