Katalog
Munch-Auksjonen 2022

Auksjon lørdag 10. desember 2022 kl 15:00

Clarion Hotel Oslo, Agora (Storsalen)

Visning i våre lokaler 3.-9. desember

Katalog

{lot.title}
1
Munch, Edvard(1863-1944)Gående tiger *(1908-09)

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 260-265x382-384 mm Motivet: 170x310 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Gi bud
{lot.title}
2
Munch, Edvard(1863-1944)To liggende løvinner *(1913)

Litografi trykket i svart på tynt riflet japanpapir
Arket: 395-399x451-454 mm Motivet: 145x276 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Gi bud
{lot.title}
3
Munch, Edvard(1863-1944)Dr. Max Linde(1902)

Radering trykket i svart på tykt Japanpapir
Arket: 537x410 mm Motivet: 324x224 mm

Gi bud
{lot.title}
4
Munch, Edvard(1863-1944)Gustav Schiefler(1905-06)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 450x313 mm Motivet: 235x185 mm

Gi bud
{lot.title}
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 325x405 mm Motivet: 208x285 mm
Usignert

NOK 100 000–120 000
Gi bud
{lot.title}
6
Munch, Edvard(1863-1944)Tête-à-tête(1894)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt japanpapir
Arket: 309x415-417 mm Motivet: 205x315 mm
Signert og nummerert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 9.

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
7
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn. Natt i Saint-Cloud(1895)

Arket: 501x405 mm Motivet: 309x251 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

NOK 500 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
8
Munch, Edvard(1863-1944)Pubertet(1902)

Arket: 487x367 mm Motivet: 188x150 mm

NOK 300 000–500 000
Gi bud
{lot.title}
9
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker. De ensomme(1894)

Arket: 310x445 mm Motivet: 154x214 mm

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
10
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr I(1895)

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket=Motivet: 372x545 mm

NOK 600 000–800 000
Gi bud
{lot.title}
11
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle kvinner på sykehus(1902)

Arket: 345-349+51+75x323 mm Motivet: 176x122 mm

Gi bud
{lot.title}
12
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnene ved skjelettet(1896)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 420x539 mm Motivet: 300x414 mm
Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h. (under passepartout): avant lettre

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
13
Munch, Edvard(1863-1944)Ung kvinne(1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 628x430 mm Motivet: 416x246 mm

Gi bud
{lot.title}
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett(1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir med vannmerke MBM (France)
Arket: 780x494 mm Motivet: 621x460 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
15
Munch, Edvard(1863-1944)Professor Kristian Schreiner(1928)

Fargelitografi trykket i svart og grønt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 800x693 mm Motivet: 600x510

Gi bud
{lot.title}
16
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med skjegg(1919)

Arket: 491x600 mm Motivet: 425x612 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
17
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett 1895(1895)

Litografi trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 528x395 mm Motivet: 455x315 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 95

NOK 600 000–800 000
Gi bud
{lot.title}
18
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III *(1902)

Fargetresnitt trykket i svart, grågrønt og orange på tynt japanpapir
Arket: 430-443x596 mm Motivet: 377x470 mm

NOK 1 500 000–2 000 000
Gi bud
{lot.title}
19
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten(1896)

Arket: 715x465 mm Motivet: 625x280 mm

NOK 150 000–200 000
Gi bud
{lot.title}
20
Munch, Edvard(1863-1944)Arv(1916 (?))

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 470x332 mm Motivet: 436x309 mm
Signert (sekundært?) med blyant nede t.h.: Edv Munch

Gi bud
{lot.title}
21
Munch, Edvard(1863-1944)Albrecht Schmidt(1908-09)

Arket: 460x350 mm Motivet: 375x262 mm
Signert og påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Vennligst fra E Munch

Gi bud
{lot.title}
22
Munch, Edvard(1863-1944)Munch og direktør Ludvig Didrichsen(1916)

Litografi trykket i svart på middels tynt, riflet papir
Arket: 740x565 mm Motivet: 625x510 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
23
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker (1920)

Litografi trykket i rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 905x735 mm Motivet: 630x595 mm

NOK 400 000–600 000
Gi bud
{lot.title}
24
Munch, Edvard(1863-1944)Andreas Schwartz(1906)

Radering trykket i svart på middels tynt japanpapir
Arket: 458x333 mm Motivet: 122x85 mm

Gi bud
{lot.title}
25
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Arket: 250x185 mm Motivet: 110x85 mm
Usignert

Gi bud
{lot.title}
26
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering trykket i svart på tynt riflet gulhvitt papir
Arket: 178x229 mm Motivet: 105x150 mm
Usignert

Gi bud

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på