Auksjon lørdag 10. desember 2022 kl 15:00

Munch-Auksjonen 2022

KatalogTilslagsliste

Vurdering

Gående tiger *
1
Munch, Edvard(1863-1944)Gående tiger *(1908-09)

Litografi trykket i svart på tynt japanpapir
Arket: 260-265x382-384 mm Motivet: 170x310 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
To liggende løvinner *
2
Munch, Edvard(1863-1944)To liggende løvinner *(1913)

Litografi trykket i svart på tynt riflet japanpapir
Arket: 395-399x451-454 mm Motivet: 145x276 mm
Signert med blyant nede t.h.: E Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Dr. Max Linde
3
Munch, Edvard(1863-1944)Dr. Max Linde(1902)

Radering trykket i svart på tykt Japanpapir
Arket: 537x410 mm Motivet: 324x224 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Gustav Schiefler
4
Munch, Edvard(1863-1944)Gustav Schiefler(1905-06)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 450x313 mm Motivet: 235x185 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Kristiania-Boheme I
5
Munch, Edvard(1863-1944)Kristiania-Boheme I

Radering trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 325x405 mm Motivet: 208x285 mm
Usignert

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 90 000
Tête-à-tête (1894)
6
Munch, Edvard(1863-1944)Tête-à-tête (1894)

Radering trykket i svart på middels tykt gulhvitt japanpapir
Arket: 309x415-417 mm, Motivet: 205x315 mm
Signert og nummerert med blyant nede t.h.: Edvard Munch 9.

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Måneskinn. Natt i Saint-Cloud
7
Munch, Edvard(1863-1944)Måneskinn. Natt i Saint-Cloud(1895)

Arket: 501x405 mm Motivet: 309x251 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
NOK 500 000–600 000
Tilslag
NOK 500 000
Pubertet
8
Munch, Edvard(1863-1944)Pubertet(1902)

Arket: 487x367 mm Motivet: 188x150 mm

Vurdering
NOK 300 000–500 000
Tilslag
NOK 275 000
To mennesker. De ensomme
9
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker. De ensomme(1894)

Arket: 310x445 mm Motivet: 154x214 mm

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 460 000
Vampyr I
10
Munch, Edvard(1863-1944)Vampyr I(1895)

Litografi trykket i svart på tynt gråhvitt papir
Arket=Motivet: 372x545 mm

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 940 000
Gamle kvinner på sykehus
11
Munch, Edvard(1863-1944)Gamle kvinner på sykehus(1902)

Arket: 345-349+51+75x323 mm Motivet: 176x122 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Kvinnene ved skjelettet
12
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinnene ved skjelettet(1896)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir
Arket: 420x539 mm Motivet: 300x414 mm
Påtegnet av kunstneren med blyant nede t.h. (under passepartout): avant lettre

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Ung kvinne
13
Munch, Edvard(1863-1944)Ung kvinne(1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 628x430 mm Motivet: 416x246 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 58 000
Kvinneportrett (1912)
14
Munch, Edvard(1863-1944)Kvinneportrett (1912)

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir med vannmerke MBM (France)
Arket: 780x494 mm, Motivet: 621x460 mm
Usignert

Vurdering
Professor Kristian Schreiner
15
Munch, Edvard(1863-1944)Professor Kristian Schreiner(1928)

Fargelitografi trykket i svart og grønt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 800x693 mm Motivet: 600x510

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Selvportrett med skjegg
16
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett med skjegg(1919)

Arket: 491x600 mm Motivet: 425x612 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Selvportrett 1895
17
Munch, Edvard(1863-1944)Selvportrett 1895(1895)

Litografi trykket i svart på tykt beige papir
Arket: 528x395 mm Motivet: 455x315 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 95

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 550 000
Melankoli III *
18
Munch, Edvard(1863-1944)Melankoli III *(1902)

Fargetresnitt trykket i svart, grågrønt og orange på tynt japanpapir
Arket: 430-443x596 mm Motivet: 377x470 mm

Vurdering
NOK 1 500 000–2 000 000
Tilslag
NOK 1 500 000
Kjærlighetsblomsten
19
Munch, Edvard(1863-1944)Kjærlighetsblomsten(1896)

Arket: 715x465 mm Motivet: 625x280 mm

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 195 000
Arv
20
Munch, Edvard(1863-1944)Arv(1916 (?))

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 470x332 mm Motivet: 436x309 mm
Signert (sekundært?) med blyant nede t.h.: Edv Munch

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Albrecht Schmidt (1908-09)
21
Munch, Edvard(1863-1944)Albrecht Schmidt (1908-09)

Arket: 460x350 mm, Motivet: 375x262 mm
Signert og påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Vennligst fra E Munch

Vurdering
Munch og direktør Ludvig Didrichsen (1916)
22
Munch, Edvard(1863-1944)Munch og direktør Ludvig Didrichsen (1916)

Litografi trykket i svart på middels tynt, riflet papir
Arket: 740x565 mm, Motivet: 625x510 mm
Usignert

Vurdering
To mennesker
23
Munch, Edvard(1863-1944)To mennesker (1920)

Litografi trykket i rødbrunt på middels tykt gulhvitt papir
Arket: 905x735 mm Motivet: 630x595 mm

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Andreas Schwartz
24
Munch, Edvard(1863-1944)Andreas Schwartz(1906)

Radering trykket i svart på middels tynt japanpapir
Arket: 458x333 mm Motivet: 122x85 mm

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Mannshode
25
Munch, Edvard(1863-1944)Mannshode(1906)

Arket: 250x185 mm Motivet: 110x85 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Norsk landskap
26
Munch, Edvard(1863-1944)Norsk landskap(1908)

Radering trykket i svart på tynt riflet gulhvitt papir
Arket: 178x229 mm Motivet: 105x150 mm
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på