Friluftsauksjon

Auksjon torsdag 30. august 2001 kl 18:00

Ute

Ukjent kunstner
Portrett av Generalinne Karen Staffelt

Olje på lerret
40x32
Usignert

Påtegnet på baksiden: "Malt av Mathias Stoltenberg". Er antagelig heller malt av Frederik Petersen (1759-1825). Påtegnet på baksiden av rammen: "Generalinne Karen Birgitte Staffelt f. 1777 d. 1860 født Herfordt gift med Generallöitnant Bernhard Ditlef von Staffelt 1753-1818.

Vurdering