Auksjon torsdag 30. november 2023 kl 18:00
Krohg, Christian(1852-1925)
Bestefar vugger

Olje på lerret
47x63
Signert nede t.v.: C. Krohg

Påtegnet på baksiden, på lerretet: "Tilhører Dr. Sandberg Bergen"

Oscar Thue "Christian Krohg", Nr. 60. Omtalt s. 101, avbildet s. 99.

Christiania Kunstforening, 1883
Bergens Kunstforening, 1884, kjøpt til foreningens lotteri.
Blaafarveværket "Christian Krohg" 8. mai - 30. september 1993, kat.nr. 24 med tittel "Niels Gaihede og lille Sophus". Avbildet s. 39.

Vurdering
NOK 500 000–700 000

Auksjonert torsdag 30. november 2023 kl 18:00