Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: T. Røwde 31
Olje på plate
46x54
Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Aulie 61-
Olje på plate
89x70
Signert nede t.h.: Fjell
Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Enger 34
Olje på lerret
100x115
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -45
Olje på lerret
61x51
Signert noe utydelig nede t.v.: A E
Olje på lerret
61x66
Signert nede t.h.: N. Astrup
Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: M. Mouly 77
Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på lerret
91x125
Signert nede t.h.: Gunnar S
Bronse
H med plint: 36,5 cm
Signert på pliten: AaseTR.
Olje på lerret
65x54
Signert og datert på baksiden av lerretet: Inger Sitter 2009
Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: Knut Rose
Signert og datert på baksiden av platen: Knut Rose -77
Olje på lerret
60x70
Signert og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl 2016
Olje på lerret
130x150
Signert og datert nede t.v.: Blom 14
Olje på lerret
100x120
Signert nede t.h.: Blom 06
Olje på lerret
144x155
Signert nede på midten: Knut Rose
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Knut Rose -97
Olje på lerret
47x63
Signert nede t.v.: C. Krohg
Olje på lerret
98x74
Signert nede t.h.: C. Krohg-
Olje på lerret
18x30
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen
Olje på lerret
49x75
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen.
Olje på lerret
57x85
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Harriet Backer Uvdal 1906
Olje på lerret
93x77
Signert og datert nede t.v.: Harriet Backer. 1874
Olje på lerret
87x134
Signert og datert nede t.v.: Morten. Müller 1875.
Olje på lerret
40x49,5
Signert nede på midten: Dahl 1835.
Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896
Olje på lerret
59x106
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1909.
Olje på lerret
50,5x68,5
Signert nede t.h.: C. Krohg
Olje på lerret
58x71
Signert nede t.h.: C Krohg
Olje på plate
54x46
Signert og datert nede t.h.: -Aug. 77. Hans Dahl.
Olje på plate
26x20,5
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig.
Blyant og akvarell på papir
40x52
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1901.
Blyant, pastell og akvarell på tykt papir
32,5x26
Signert med tusj nede t.v.: Th. Kittelsen.
Olje på plate
60x50
Signert og datert oppe på midten: malet. av. Kunstmaleren. Bendik Riis Dec. 1959
Olje på lerret
60x74
Signert nede t.v: FT.
Olje på lerret
72x52
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Lærdal. 1917.
Olje på lerret
110x110
Usignert
Olje på lerret
53,5x54
Signert og datert oppe t.h.: Henrik Lund 1907
Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: Weidemann
Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Ekeland -42
Olje på plate
90x70
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis år febr. 1944
Olje på lerret
42x65
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1880.
Olje på lerret
51x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1889.
Olje på treplanke
34x76
Signert nede t.h.: Kitty L. Kielland
Olje på plate
10,3x12,2
Signert nede t.v.: Balke
Blyant og akvarell på papir
17x21 og 21x17
Begge sider utydelig påtegnet, signert og datert nederst på arket: ..... Hertervig 1858
Akvarell på papir
9x12
Signert og datert nede t.h.: N3 LH 1872
Olje på lerret
79x124
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1892.
Pastell
47x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 89.
Olje på lerret
59x82
Signert nede t.h.: Sohlberg
Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 1911
Olje på lerret
40,5x60,5
Usignert.
Olje på lerret
45x68
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1899.
Pen og lavering på papir
Lysmål: 30x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1887.
Pastell på papir
26,5x19,5
Signert nede t.h.: Halfdan Egedius
Olje på lerret
48,5x88,5
Signert nede t.h.: Karsten
Signert og påtegnet vertikalt nede t.h.: Maleren L. Karsten Skagen
Olje på lerret, oppklebet på plate
75x88
Signert oppe t.v.: Karsten -15
Litografi
Motivet: 65x50
Signert nede t.h.: Picasso
Olje på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Fotografi
Lysmål: 99x127
Collage
89x69
Signert oppe t.v.: Isern
Olje på lerret
146x119
Signert nede på midten: K. Nupen
Signert og datert på baksiden, på lerretet: K. Nupen 2006