Ulfsten, Nikolai(1854-1885)
Fra Eikvåg 1882
Olje på lerret
34x63,5
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. 1882.
Avbildet s. 52-53 i H. Sørby "Nicolai Ulfsten"
Portrett av kunstnerens far medfølger. Påtegnet på baksiden av innrammingen: "Nicolai Ulfsten. Portret av Kunstnerens Far. Kjöbman Nielsen Bergen 1875"