Olje på plate
32x44
Signert og datert nede t.h.: Aulie 45
NOK 70 000–90 000USD 6 600–8 500EUR 6 100–7 800
Sesongens hovedauksjon omfatter moderne og eldre kunst av høyeste kvalitet av kunstnere vi vet etterspørres. Utvalget er satt sammen gjennom et halvt års arbeid med strenge kvalitetskriterier og omfattende dokumentasjonsarbeid. Vårens Utvalgte inneholder mye av det beste som tilbys på markedet denne sesongen.
Olje på plate
32x44
Olje på plate
45,5x53,5
Signert og datert nede t.h.: Thv. Erichsen 1917
Olje på lerret
106x104
Signert nede t.v.: A-Kavli. 38
Olje på lerret
100x64
Signert og datert nede t.v.: Zorn 1917
Bronse
H: 55 cm
Signert: Per Ung
Bronse
L: 75 cm
Signert og datert: K. Kokkin 94
Olje på lerret
69x90
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1898.
Olje på lerret
71x94
Signert og datert nede t.h.: Gerhard Munthe. 1887.
Olje på leret
122x90
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Olje på lerret
65x81
Signert nede t.v.: Frits Thaulow
Olje på lerret
98x74
Signert nede t.h.: C. Krohg-
Olje på lerret
55x64
Signert nede t.h.: N Astrup
Olje på lerret
61x66
Signert nede t.h.: N. Astrup
Olje på leret
111x82
Dobbeltsignert nede t.h.: GSG Gunnar S.G.
Olje på lerret
92x72
Signert og datert nede t.v.: Roar Wold -64
Olje på lerret
80x100
Signert på baksiden, på lerretet: Roar Wold
Olje på lerret
23x39
Signert og datert nede t.h.: J F Eckersberg 1863.
Olje på lerret
77x125
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. Ddf. 1897.
Olje på lerret
104x156
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på leret
67x85
Signert nede t.v.: Th. Holmboe 93
Olje på lerret oppklebet på plate
71x90
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 1911
Olje på plate
53x44
Signert nede t.h.: J Rian
Olje på plate
60x73
Signert på baksiden av platen: Weidemann.
Olje på plate
61x50
Signert og datert nede t.v.: Weidemann. 51
Olje på leret
114x87
Signert nede t.v.: Gunnar S. G
Olje på plate
55x80,5
Signert nede t.v.: CKrohg
Olje på plate
60x50
Signert nede t.v.: C Krohg
Pastell på papir
53x74
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 83
Olje på leret
55x81
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Bronse
H: 104 cm. H sokkel i lys eik: 60 cm.
Signert: Per Ung
Bronse
H: 39 cm
Signert: Durban
Olje på leret
100,5x92,5
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Olje på leret
100,5x74,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.
Olje på leret
101x72,5
Signert nede t.v.: Gunnar S.
Stål og skifer
H med plinth: 39 cm
Usignert
Metall, glass og fargepulver
23x31,5
Signert og datert på baksiden av innrammingen: Jørleif Uthaug 1956
Olje og metallfolie på plate
12x15,5
Signert og datert nede t.h.: AEB 1978
Olje og metallfolie på plate
10,5x14
Olje på lerret
60x60
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Ørnulf Opdahl 2019
Olje på lerret
43x54
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs München 80.
Olje på lerret
30x48
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen. 1888
Olje på lerret
80x64
Signert nede t.v.: A Normann
Olje på lerret
34x63,5
Signert og datert nede t.h.: N. Ulfsten. 1882.
Olje på lerret
46x56,5
Sekundær signatur nede t.v.: Harriet Backer
Olje på lerret
40x50
Usignert
Olje på papir, oppklebet på lerret
33x43
Usignert
Olje på lerret
60x80
Signert nede t.v.: Frits Thaulow 94.
Olje på lerret
43,5x58
Signert nede t.v.: Asta Nørregaard
Olje på papir oppklebet på lerret
27x35
Signert og datert og stedsbestemt nede t.h.: Westmorland_Rydale 18 Aug 37 TF
Olje på papir, oppklebet på plate
26x37,5
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Vico 10 Sept 34 TF
Olje på lerret
75x60
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 1918
Olje på lerret
78x57
Signert nede t.h.: A-K.
Olje på lerret
43,5x38,5
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand. 1849
Olje på lerret
49x73
Signert nede t.h.: HF Gude 1871
Bronse
H: 54 cm
Signert: Per Ung
Bronse
H: 94 cm
Signert på plinten: Per Ung
Olje på lerret
100x125
Signert og datert nede t.h.: Arne Ekeland- 1950
Olje på lerret
90x66,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Olje på plate
30x40
Signert og datert nede t.v.: G. Kongelf. 57.
Olje og tempera på plate
56x76
Signert og datert nede t.h.: Weidemann. 63.
Olje på lerret
100x100
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 76
Olje på lerret
83x118
Signert nede t.v.: T Holmboe
Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
87x140
Signert nede t.v.: A. Normann
Olje på plate
33x60,5
Signert og datert nede t.v.: Amaldus Nielsen 1930
Olje på plate
34,5x47,5
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: A. Askevold, Paris 1863.
Olje på lerret
106x141
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Dørnberger. 1896. Vallø
Olje på lerret
58x82
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mønsted. Langseth -1919.