Nettauksjon 1. juni – 12. juni 2024
Riis, Bendik(1911-1988)
Høstens blader faller 1946

Pastell på papir
Lysmål: 27,5x34
Signert oppe t.v.: "tegnet av: Herr Kunstmaleren Bendik Riis"

Datert oppe t.h.: "Anno: 1946. November"
Påtegnet nede på arket: ""Pastell:" "Höstens*Blade*faller*så*skjønt*i*farvet*laus(?)-" "I*Solgulls*gyllne*stråler;Av*VinVialins(?)*Sus*"

Vurdering