Auksjon torsdag 30. august 2001 kl 18:00
Backer, Henrik(1865-1948)
Brødnid 1926

Olje på plate
57x95
Signert og datert nede t.h.: Henrik Backer 1926

Påtegnet med tittel nede på midten. Påtegnet med tittel, signert og datert på baksiden samt påtegnet: Madame Pourquoi of "Hertugen slos om Loffen. Fra tunet på "Hagan".

Vurdering
NOK 3 000–5 000

Tilslag NOK 2 500