Radering i svart på tykt beige papir
Arket: 440x600 mm Motivet: 208x285 mm
Signert og datert med blyant nede t.h.: Edv. Munch 1895.
1895. MM G 9. Sch.nr. 10. Woll nr. 15. Levert ut av samlingene i 1969 som vederlag for et ervervet bilde av Edvard Munch. 3 stempler på baksiden av arket fra Munch-museet: "Munch-Museet"; "Munch-Museet 1968 Bo nr." (påtegnet med penn:) 9-10, Sch nr...." og "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE". Opprinnelig fra Munchs testamentariske gave fra 1940 til Oslo Kommune.
Pent eksemplar. Bekreftelse fra Munch-museet medfølger.
Figurene i bildet er antagelig en student ved navn Holmsen (med hatt), den norske forfatter Axel Maurer (1866-1925) og Munch selv i profil helt til venstre.
Vurdering