Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00
Det syke barn I

Litografi i svart og svakt grønt på middels tynt
Arket: 505x644 mm Motivet: 425x570 mm
beige papir Signert med blyant nede t.h.: Edv. Munch Signert i stenen: E. Munch

1896. MM G 203 A. Sch.nr. 59. Woll nr. 72. Trykket fra to stener. Oppklebing på papplate er fjernet. Registreringsbekreftelse fra Munch-museet medfølger.

Vurdering
NOK 400 000

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Tilslag NOK 400 000

The Sick Child I
Lithograph printed in black and faint green on medium thin beige paper
Sheet: 505x644 mm Image: 425x570 mm
Signed in pencil lower right: Edv. Munch Signed in the stone: E. Munch
1896. MM G 203 A. Sch.no. 59. Woll no. 72. Printed from two stones. Support cardboard has been removed.
Certificate Confirmation from the Munch-museet follows.