Grev Wedels Moderne

Auksjon torsdag 8. juni 2000 kl 20:00

Store Sal

Engebret, Bjarne (1905-1985)
Trær - Sagene 1948

Olje på lerret
100x121
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret. 48.

Påtegnet med tittel på baksiden.

UTSTILT:

Statens Kunstutstilling 1948, kat.nr. 45.
Den Norske Kunstutstilling, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1951, kat.nr. 39.
Kunstnernes Hus 1956, kat.nr. 18, med tittel: Vår, Sagene.

Auksjonert torsdag 8. juni 2000 kl 20:00

Vurdering