Grev Wedels Moderne

Auksjon torsdag 8. juni 2000 kl 20:00

Store Sal

Katalog med tilslag

1
Karsten, Ludvig(1876-1926)Tigerhode

Kull på papir, lysmål
17x16
Signert nede t.h.: Karsten

Tilslag NOK 23 000
2
Karsten, Ludvig(1876-1926)Knelende akt

Kull på papir, lysmål
29x24
Signert nede t.v.: Karsten

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 16 500
3
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt

Tresnitt på papir, lysmål
35x25
Signert nede t.h: L Karsten sculp.

NOK 6 000
4
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende mandeltre 1918

Olje på lerret
48x65
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

Tilslag NOK 22 000
5
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syrinbusk

Olje på lerret, oppklebet på plate
60x74
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 50 000
6
Lund, Henrik(1879-1935)Piknik

Olje på lerret
36x48
Signert nede t.v.: Henrik Lund

NOK 40 000
Tilslag NOK 220 000
7
Kihle, Harald(1905-1997)Dugurd

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: H Kihle

Tilslag NOK 54 000 med forbehold
8
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap i Provence 1911

Olje på lerret
54x64
Signert og datert nede t.h.: HS 11

NOK 50 000
Tilslag NOK 80 000
9
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling 1959

Olje på lerret
120x120
Signert og datert nede t.h.:
Weidemann 59.

Tilslag NOK 92 000
10
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Båter 1957

Olje på plate, oppklebet på plate
37x51
Signert og datert nede på midten: Jørleif Uthaug 1957

11
Rumohr, Knut(1916-2002)Blå komposisjon 1958

Olje på lerret
68x60
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr 58

NOK 30 000
Tilslag NOK 27 000
12
Engebret, Bjarne(1905-1985)Trær - Sagene 1948

Olje på lerret
100x121
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret. 48.

13
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med speil 1948

Olje på lerret
90x70
Signert og datert nede t.h.: J Rian -48.

NOK 100 000–120 000
Tilslag NOK 210 000
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bueskytter

Olje på lerret
66x55
Signert nede t.v.: L. Eikaas

Tilslag NOK 14 000
15
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Liten gutt

Olje på lerret
67x54
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Tilslag NOK 30 000
16
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Flatdal Telemark 1935

Olje på plate
32x38
Signert og datert nede t.h.: HK-35 Signert nede t.v.: H Kihle

17
Kihle, Harald(1905-1997)Myklestøyl Botndalen

Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: H Kihle

NOK 20 000
Tilslag NOK 18 000
18
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Urbö (Haugen) Arabygdi

Olje på lerret
57x65
Signert nede t.v.: HK

Tilslag NOK 40 000
19
Sørensen, Henrik(1882-1962)Knephauglia, Råsjøen, Hakadal 1948

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: HS 48

NOK 20 000
Tilslag NOK 44 000
20
Revold, Axel(1887-1962)Sommernatt på fjellet

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A Revold

NOK 10 000–12 000
21
Løvberg, Alf(1899-1986)Kvinneakt 1952

Olje på lerret
109x84
Signert og datert nede t.h.: Alf Løvberg 52

NOK 20 000
Tilslag NOK 15 000
22
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Mann med turban leser på terrasse

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: RK.

NOK 5 000
23
Rian, Johs.(1891-1981)Mit Vindu mot Gare Montparnasse, Paris

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: J Rian

Tilslag NOK 23 000
24
Holbø, Halvdan(1907-1995)Skaugumåsen, Asker 1948

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1948

25
Holbø, Kristen(1869-1953)Liagard 1921

Olje på lerret
42x50
Signert og datert nede t.h.: K Holbø. 21

26
Aulie, Reidar(1904-1977)Vintervei 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: Aulie -44

Tilslag NOK 14 000
27
Aulie, Reidar(1904-1977)Pensjonister 1934

Olje på plate,
46x38
Signert og datert nede t.v.: Aulie 34

Tilslag NOK 12 500
28
Midelfart, Willi(1904-1975)Folkeliv i sydlandsk landsby

Olje på lerret
73x92
Usignert

NOK 30 000
29
Midelfart, Willi(1904-1975)Lekende barn ved fontene

Olje på plate
60x73
Usignert

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
30
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med brosje

Olje på lerret
35x41
Signert og utydelig datert oppe t.v.: Karsten - ?

31
Deberitz, Per(1880-1945)Kvinneakt 1928

Olje på lerret
100x74
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -28.

NOK 150 000
Tilslag NOK 150 000
32
Waksvik, Skule(1927-2018)Fole

Bronse
H: 15 cm.
Signert på plinten: Skule W

NOK 5 000
Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
33
Vigeland, Gustav(1869-1943)Kvinne og panter

Bronse
H: 16 cm. B: 10 cm. D: 14 cm.
Signert på plinten: G Vigeland

Tilslag NOK 84 000
34
Sparre, Victor(1919-2008)Eftermiddag i mars 1984

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -84

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
35
Sparre, Victor(1919-2008)Violinpiken 1988

Olje på lerret
92x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -88

NOK 50 000
36
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Dronningen (gamle). Bygdøy

Olje på lerret
51x33
Signert nede t.v.: A. Kavli.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 240 000
37
Storstein, Aage(1900-1983)Ronna (sandstrand Mæbostrand) Justøy 1953

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Storstein -53

Tilslag NOK 12 500
38
Storstein, Aage(1900-1983)Furutrær 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -46

Tilslag NOK 11 000
39
Deberitz, Per(1880-1945)Skjærgårdslandskap 1932

Olje på lerret
44x55
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 32.

40
Deberitz, Per(1880-1945)Fjeset. Fra Kragerø 1937

Olje på lerret
71x81
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz. 37.

Tilslag NOK 45 000 med forbehold
{lot.title}
41
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinneakt 1956

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell-56

NOK 300 000–400 000
Tilslag NOK 300 000
42
Kavli, Arne(1878-1970)Huser i Flatdal

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 40 000
43
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Fjordlandskap med gårdsbruk 1927

Olje på lerret
80x94
Signert og datert nede t.v.: DW 1927

Tilslag NOK 24 000
44
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap med trær

Olje på lerret
68x59
Signert nede t.h.: P. Deberitz

Tilslag NOK 40 000
46
Krohg, Per(1889-1965)Ragnhild og Veronica

Olje på lerret
125x67
Signert nede t.v.: Per Krohg

47
Krohg, Per(1889-1965)Utkast til utsmykning av Sikkerhetsrådet i FN

Olje på lerret
185x132
Usignert

NOK 100 000
48
Tiller, Lars(1924-1994)Kvinne med blomster 1952

Blandingsteknikk på papir
62x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -52

NOK 10 000
49
Tiller, Lars(1924-1994)Veien 1946

Olje på plate
60x60
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -46

NOK 10 000
50
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Finn Christensen

51
Christensen, Finn(1920-2009)Konstantinbuen i Roma

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

52
Dal, Harald(1902-1972)Hus og båt i fjordlandskap 1943

Olje på lerret
52x72
Signert og datert nede t.v. : H. Dal -43.

53
Hagen, Else(1914-2010)Hester i manesje

Gouache og pastell på papir, lysmål
53x69
Signert nede t.h.: Else Hagen

Tilslag NOK 13 000
54
Holter, Rigmor(1906-)Italiensk by

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.v.: Rigmor Holter

55
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinneakt 1948

55x45
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1948

Tilslag NOK 360 000
56
Kavli, Arne(1878-1970)Utsikt fra et vindu

Olje på lerret
73x85
Signert nede t.v.: A. Kavli

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 66 000
57
Kavli, Arne(1878-1970)På veien

Olje på plate
58x74
Signert nede t.v.: A Kavli

Tilslag NOK 80 000
{lot.title}
58
Enger, Erling(1899-1990)Far og sønn

Olje på lerret
98x155
Signert nede t.h.: Erling Enger

NOK 600 000
Tilslag NOK 450 000
59
Kihle, Harald(1905-1997)Sylvsmeden 1953-54

Olje på lerret
100x68
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1953-54

NOK 120 000–150 000
60
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett 1920

Olje på lerret
66x49
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -20

NOK 250 000
{lot.title}
61
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med hatt 1917

Olje på lerret
54x42
Signert og datert opp t.v.: Karsten 17

62
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1923

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t..h.: J. Heiberg 23

63
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1925

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 25.

NOK 20 000
64
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kystlandskap 1935

Olje på lerret
68x58
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1935

NOK 10 000
{lot.title}
65
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne med vifte 1917

Olje på lerret
65x75
Signert og datert oppe t.v.: Bernh. Folkestad. 17

Tilslag NOK 500 000
66
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Skogsinteriør 1924

Olje på lerret
86x85
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1924

67
Midelfart, Willi(1904-1975)Berlingate

Olje på plate
41x32
Usignert

68
Midelfart, Willi(1904-1975)Atelier

Olje på lerret
100x125
Signert nede t.h.: W. Midelfart

NOK 40 000
Tilslag NOK 35 000
69
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og mann i interiør 1981

Pastell på papir, lysmål
29x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

Tilslag NOK 16 000
70
Fjell, Kai(1907-1989)Figurer i landskap 1969

Akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 69

Tilslag NOK 27 000
71
Krohg, Per(1889-1965)Hyrekontoret 1952

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1952

Tilslag NOK 25 000
72
Strømme, Olav(1909-1978)Maskinrom 1933

Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Olav Strømme -33.

73
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikkbygninger og ild

Olje på lerret
73x93
Signert nede t.v.: Aulie

Tilslag NOK 30 000
74
Fjell, Kai(1907-1989)Tømmerhus og skigard 1947

Olje på lerret
47x61
Signert og noe utydelig datert nede t.h.:
Kai Fjell -47 (?)

Tilslag NOK 31 000
75
Fjell, Kai(1907-1989)Allé med løvtrær 1927

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell-27

NOK 15 000
Tilslag NOK 26 000
76
Steen, Knut(1924-2011)Par

Travertin
H: 30 cm. B: 34 cm. D: 30 cm
Signert på plinten: KS

NOK 30 000
Tilslag NOK 25 000
77
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vintersol 1943

Olje på plate
80x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 43.

Tilslag NOK 30 000
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Syd-europeisk landskap

Olje på lerret
60x74
Signert nede t.v.: Weidemann

Tilslag NOK 44 000
79
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Vinterlandskap med bygninger 1918

Olje på lerret
34x47
Signert og datert nede t.h.: Rolf Gleditsch 1918

80
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Glåma ved Røros Gård

Olje på lerret
59x100
Signert nede t.h.. R. Juell-Gleditsch

NOK 5 000
81
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Tilslag NOK 12 500
82
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Frognerparken 1958

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -58

Tilslag NOK 23 000
83
Kjær, Anders(1940-)Oktober-Hav 1984

Olje på lerret
95x68
Signert og datert nede t.h.: Kjær -84

NOK 30 000
Tilslag NOK 40 000
84
Kjær, Anders(1940-)Nattlys

Olje på lerret
135x190
Signert nede t.h.: Kjær

Tilslag NOK 52 000
{lot.title}
85
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av fru Anker Kirkeby 1915

Olje på lerret
162x101
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -15

NOK 400 000
86
Solaas, Lars(1929-)Hjort beiter blant løvtrær 1951

Olje på lerret
173x160
Signert og datert nede t.h.: LS-51
Signert nede t.v.: Lars Solaas

NOK 10 000
87
Krefting, Ruth(1900-1987)Gammel norsk kirke. Uvdal stavkirke 1942

Olje på lerret
85x104
Signert og datert nede t.v.: Ruth Krefting 1942

Tilslag NOK 10 000
88
Kihle, Harald(1905-1997)Gamlestoga og Gamleveien, Rofshustunet 1960

Olje på plate
22x27
Signert og datert oppe t.h.: 13/9-60 H Kihle

Tilslag NOK 10 000 med forbehold
89
Kihle, Harald(1905-1997)Napoleon Detalj etter Velasquez

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: HK

90
Kihle, Harald(1905-1997)Liggende akt

Olje på plate,
16x22
Signert nede t.h.: HK

Tilslag NOK 12 000
91
Kihle, Harald(1905-1997)Såmannen 1930

Tresnitt, lysmål
19x27
Signert nede t.h.: Harald Kihle ca 1930

NOK 7 000
92
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen 1980

Tresnitt på papir, lysmål
13x14
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -80

NOK 4 000
93
Kihle, Harald(1905-1997)Utsikten fra vårt hotell Paris

Olje på plate
20x27
Signert nede t.v.: HK

94
Hoff, Tor(1925-1976)Komposisjon

Olje på lerret
66x81
Signert nede t.h.: Tor Hoff

NOK 20 000
95
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Før soloppgang 1975

Olje på lerret
43x110
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 75.

96
Strømme, Olav(1909-1978)By

20x46
Signert nede t.h.: O. Strømme.

Tilslag NOK 10 500
97
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Olje på lerret
111x111
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -88

Tilslag NOK 125 000
98
Bleken, Håkon(1929-)Trilogi over Adrians smerte 1991

Olje på plate og på lerret
50x70, 80x65 og 50x70
Tre felt (triptyk) Alle signert og datert nede t.h.: HB -91

Tilslag NOK 62 000
99
Gullvåg, Håkon(1959-)Kaptein Kaalder 1980

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: Gullvåg -80

Tilslag NOK 15 000
100
Mortensen, Richard(1910-1993)Komposisjon

Olje på plate
25x20
Begge signert nede t.h.: RM Dansk kunstner

Tilslag NOK 15 000
101
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1997

Olje på lerret
65x54
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 97

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 44 000
102
Knoff, Johan(1935-)Bar i Roma 1984

Olje på lerret
90x136
Signert nede t.h.: Knoff 84

Tilslag NOK 31 000
103
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer i landskap 1990

Akryl på lerret,
100x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1990

NOK 70 000–90 000
104
Johannessen, Jens(1934-)Kvinneakt 1968

Akvarell på papir, lysmål
74x55
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 1968.

105
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Hjerteblod 1985

Olje på lerret
44x36
Signert og datert nede på midten: Anne Knoff 85

NOK 15 000
106
Krohg, Per(1889-1965)Drama. Teaterscene 1934

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 34

107
Sture, David(1950-)Harper og cymbaler 1999

Olje på plate
55x58
Signert og datert nede t.h.: Sture 99

Tilslag NOK 11 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her