Auksjon torsdag 8. juni 2000 kl 20:00

Grev Wedels Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Tigerhode
1
Karsten, Ludvig(1876-1926)Tigerhode

Kull på papir, lysmål
17x16
Signert nede t.h.: Karsten

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Knelende akt
2
Karsten, Ludvig(1876-1926)Knelende akt

Kull på papir, lysmål
29x24
Signert nede t.v.: Karsten

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 16 500
Akt
3
Karsten, Ludvig(1876-1926)Akt

Tresnitt på papir, lysmål
35x25
Signert nede t.h: L Karsten sculp.

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 7 500
Kystlandskap med blomstrende mandeltre 1918
4
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende mandeltre 1918

Olje på lerret
48x65
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Kystlandskap med blomstrende syrinbusk
5
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med blomstrende syrinbusk

Olje på lerret, oppklebet på plate
60x74
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Piknik
6
Lund, Henrik(1879-1935)Piknik

Olje på lerret
36x48
Signert nede t.v.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 220 000
Dugurd
7
Kihle, Harald(1905-1997)Dugurd

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 54 000 med forbehold
Landskap i Provence 1911
8
Sørensen, Henrik(1882-1962)Landskap i Provence 1911

Olje på lerret
54x64
Signert og datert nede t.h.: HS 11

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 80 000
Oppstilling 1959
9
Weidemann, Jakob(1923-2001)Oppstilling 1959

Olje på lerret
120x120
Signert og datert nede t.h.:
Weidemann 59.

Vurdering
Tilslag
NOK 92 000
Båter 1957
10
Uthaug, Jørleif(1911-1990)Båter 1957

Olje på plate, oppklebet på plate
37x51
Signert og datert nede på midten: Jørleif Uthaug 1957

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Blå komposisjon 1958
11
Rumohr, Knut(1916-2002)Blå komposisjon 1958

Olje på lerret
68x60
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr 58

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 27 000
Trær - Sagene 1948
12
Engebret, Bjarne(1905-1985)Trær - Sagene 1948

Olje på lerret
100x121
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret. 48.

Vurdering
Kvinne med speil 1948
13
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne med speil 1948

Olje på lerret
90x70
Signert og datert nede t.h.: J Rian -48.

Vurdering
NOK 100 000–120 000
Tilslag
NOK 210 000
Bueskytter
14
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Bueskytter

Olje på lerret
66x55
Signert nede t.v.: L. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Liten gutt
15
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Liten gutt

Olje på lerret
67x54
Signert nede t.h.: L. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Fra Flatdal Telemark 1935
16
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Flatdal Telemark 1935

Olje på plate
32x38
Signert og datert nede t.h.: HK-35 Signert nede t.v.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Myklestøyl Botndalen
17
Kihle, Harald(1905-1997)Myklestøyl Botndalen

Olje på plate
28x35
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 000
Fra Urbö (Haugen) Arabygdi
18
Kihle, Harald(1905-1997)Fra Urbö (Haugen) Arabygdi

Olje på lerret
57x65
Signert nede t.v.: HK

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Knephauglia, Råsjøen, Hakadal 1948
19
Sørensen, Henrik(1882-1962)Knephauglia, Råsjøen, Hakadal 1948

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.v.: HS 48

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 44 000
Sommernatt på fjellet
20
Revold, Axel(1887-1962)Sommernatt på fjellet

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A Revold

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Kvinneakt 1952
21
Løvberg, Alf(1899-1986)Kvinneakt 1952

Olje på lerret
109x84
Signert og datert nede t.h.: Alf Løvberg 52

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 15 000
Mann med turban leser på terrasse
22
Kaarbø, Ragnhild(1889-1949)Mann med turban leser på terrasse

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: RK.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
Mit Vindu mot Gare Montparnasse, Paris
23
Rian, Johs.(1891-1981)Mit Vindu mot Gare Montparnasse, Paris

Olje på plate
55x46
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Skaugumåsen, Asker 1948
24
Holbø, Halvdan(1907-1995)Skaugumåsen, Asker 1948

Olje på lerret
54x65
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Holbø 1948

Vurdering
Liagard 1921
25
Holbø, Kristen(1869-1953)Liagard 1921

Olje på lerret
42x50
Signert og datert nede t.h.: K Holbø. 21

Vurdering
Vintervei 1944
26
Aulie, Reidar(1904-1977)Vintervei 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: Aulie -44

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
Pensjonister 1934
27
Aulie, Reidar(1904-1977)Pensjonister 1934

Olje på plate,
46x38
Signert og datert nede t.v.: Aulie 34

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Folkeliv i sydlandsk landsby
28
Midelfart, Willi(1904-1975)Folkeliv i sydlandsk landsby

Olje på lerret
73x92
Usignert

Vurdering
NOK 30 000
Lekende barn ved fontene
29
Midelfart, Willi(1904-1975)Lekende barn ved fontene

Olje på plate
60x73
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne med brosje
30
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med brosje

Olje på lerret
35x41
Signert og utydelig datert oppe t.v.: Karsten - ?

Vurdering
Kvinneakt 1928
31
Deberitz, Per(1880-1945)Kvinneakt 1928

Olje på lerret
100x74
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz -28.

Vurdering
NOK 150 000
Tilslag
NOK 150 000
Fole
32
Waksvik, Skule(1927-2018)Fole

Bronse
H: 15 cm.
Signert på plinten: Skule W

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 16 000
Kvinne og panter
33
Vigeland, Gustav(1869-1943)Kvinne og panter

Bronse
H: 16 cm. B: 10 cm. D: 14 cm.
Signert på plinten: G Vigeland

Vurdering
Tilslag
NOK 84 000
Eftermiddag i mars 1984
34
Sparre, Victor(1919-2008)Eftermiddag i mars 1984

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -84

Vurdering
Tilslag
NOK 42 000
Violinpiken 1988
35
Sparre, Victor(1919-2008)Violinpiken 1988

Olje på lerret
92x65
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -88

Vurdering
NOK 50 000
Fra Dronningen (gamle). Bygdøy
36
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Dronningen (gamle). Bygdøy

Olje på lerret
51x33
Signert nede t.v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 240 000
Ronna (sandstrand Mæbostrand) Justøy 1953
37
Storstein, Aage(1900-1983)Ronna (sandstrand Mæbostrand) Justøy 1953

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Storstein -53

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Furutrær 1946
38
Storstein, Aage(1900-1983)Furutrær 1946

Olje på plate
55x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -46

Vurdering
Tilslag
NOK 11 000
Skjærgårdslandskap  1932
39
Deberitz, Per(1880-1945)Skjærgårdslandskap 1932

Olje på lerret
44x55
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz 32.

Vurdering
Fjeset. Fra Kragerø 1937
40
Deberitz, Per(1880-1945)Fjeset. Fra Kragerø 1937

Olje på lerret
71x81
Signert og datert nede t.h.: P. Deberitz. 37.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000 med forbehold
Liggende kvinneakt 1956
41
Fjell, Kai(1907-1989)Liggende kvinneakt 1956

Olje på lerret
50x60
Signert og datert nede t.v.: Kai Fjell-56

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
Huser i Flatdal
42
Kavli, Arne(1878-1970)Huser i Flatdal

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 40 000
Fjordlandskap med gårdsbruk 1927
43
Werenskiold, Dagfin(1892-1977)Fjordlandskap med gårdsbruk 1927

Olje på lerret
80x94
Signert og datert nede t.v.: DW 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
Landskap med trær
44
Deberitz, Per(1880-1945)Landskap med trær

Olje på lerret
68x59
Signert nede t.h.: P. Deberitz

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Ragnhild og Veronica
46
Krohg, Per(1889-1965)Ragnhild og Veronica

Olje på lerret
125x67
Signert nede t.v.: Per Krohg

Vurdering
Utkast til utsmykning av Sikkerhetsrådet i FN
47
Krohg, Per(1889-1965)Utkast til utsmykning av Sikkerhetsrådet i FN

Olje på lerret
185x132
Usignert

Vurdering
NOK 100 000
Kvinne med blomster 1952
48
Tiller, Lars(1924-1994)Kvinne med blomster 1952

Blandingsteknikk på papir
62x47
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -52

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Veien 1946
49
Tiller, Lars(1924-1994)Veien 1946

Olje på plate
60x60
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -46

Vurdering
NOK 10 000
50
Christensen, Finn(1920-2009)Komposisjon

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: Finn Christensen

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Konstantinbuen i Roma
51
Christensen, Finn(1920-2009)Konstantinbuen i Roma

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

Vurdering
Hus og båt i fjordlandskap 1943
52
Dal, Harald(1902-1972)Hus og båt i fjordlandskap 1943

Olje på lerret
52x72
Signert og datert nede t.v. : H. Dal -43.

Vurdering
Hester i manesje
53
Hagen, Else(1914-2010)Hester i manesje

Gouache og pastell på papir, lysmål
53x69
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
Italiensk by
54
Holter, Rigmor(1906-)Italiensk by

Olje på lerret
55x65
Signert nede t.v.: Rigmor Holter

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Kvinneakt 1948
55
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinneakt 1948

55x45
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 360 000
Utsikt fra et vindu
56
Kavli, Arne(1878-1970)Utsikt fra et vindu

Olje på lerret
73x85
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 66 000
På veien
57
Kavli, Arne(1878-1970)På veien

Olje på plate
58x74
Signert nede t.v.: A Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Far og sønn
58
Enger, Erling(1899-1990)Far og sønn

Olje på lerret
98x155
Signert nede t.h.: Erling Enger

Vurdering
NOK 600 000
Tilslag
NOK 450 000
Sylvsmeden 1953-54
59
Kihle, Harald(1905-1997)Sylvsmeden 1953-54

Olje på lerret
100x68
Signert og datert nede t.h.: H Kihle 1953-54

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Kvinneportrett 1920
60
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinneportrett 1920

Olje på lerret
66x49
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -20

Vurdering
NOK 250 000
Kvinne med hatt 1917
61
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne med hatt 1917

Olje på lerret
54x42
Signert og datert opp t.v.: Karsten 17

Vurdering
Kystlandskap 1923
62
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap 1923

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t..h.: J. Heiberg 23

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
Landskap 1925
63
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1925

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thv. E. 25.

Vurdering
NOK 20 000
Kystlandskap 1935
64
Eriksen, Bjarne(1882-1970)Kystlandskap 1935

Olje på lerret
68x58
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Eriksen 1935

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 8 000
Kvinne med vifte 1917
65
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Kvinne med vifte 1917(1917)

Olje på lerret
65x75
Signert og datert oppe t.v.: Bernh. Folkestad. 17

Vurdering
Tilslag
NOK 500 000
Skogsinteriør 1924
66
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Skogsinteriør 1924

Olje på lerret
86x85
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1924

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Berlingate
67
Midelfart, Willi(1904-1975)Berlingate

Olje på plate
41x32
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Atelier
68
Midelfart, Willi(1904-1975)Atelier

Olje på lerret
100x125
Signert nede t.h.: W. Midelfart

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000
Kvinne og mann i interiør 1981
69
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne og mann i interiør 1981

Pastell på papir, lysmål
29x40
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -81

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Figurer i landskap 1969
70
Fjell, Kai(1907-1989)Figurer i landskap 1969

Akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 69

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Hyrekontoret 1952
71
Krohg, Per(1889-1965)Hyrekontoret 1952

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg 1952

Vurdering
Tilslag
NOK 25 000
Maskinrom 1933
72
Strømme, Olav(1909-1978)Maskinrom 1933

Olje på lerret
100x120
Signert og datert nede t.h.: Olav Strømme -33.

Vurdering
Fabrikkbygninger og ild
73
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikkbygninger og ild

Olje på lerret
73x93
Signert nede t.v.: Aulie

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Tømmerhus og skigard 1947
74
Fjell, Kai(1907-1989)Tømmerhus og skigard 1947

Olje på lerret
47x61
Signert og noe utydelig datert nede t.h.:
Kai Fjell -47 (?)

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Allé med løvtrær 1927
75
Fjell, Kai(1907-1989)Allé med løvtrær 1927

Olje på lerret
46x53
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell-27

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 26 000
Par
76
Steen, Knut(1924-2011)Par

Travertin
H: 30 cm. B: 34 cm. D: 30 cm
Signert på plinten: KS

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
Vintersol 1943
77
Weidemann, Jakob(1923-2001)Vintersol 1943

Olje på plate
80x60
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 43.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Syd-europeisk landskap
78
Weidemann, Jakob(1923-2001)Syd-europeisk landskap

Olje på lerret
60x74
Signert nede t.v.: Weidemann

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Vinterlandskap med bygninger 1918
79
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Vinterlandskap med bygninger 1918

Olje på lerret
34x47
Signert og datert nede t.h.: Rolf Gleditsch 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 3 500
Glåma ved Røros Gård
80
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Glåma ved Røros Gård

Olje på lerret
59x100
Signert nede t.h.. R. Juell-Gleditsch

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
Landskap med hus
81
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
47x55
Signert nede t.h.: A. Schultz.

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
Fra Frognerparken 1958
82
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Frognerparken 1958

Olje på plate
60x73
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -58

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Oktober-Hav 1984
83
Kjær, Anders(1940-)Oktober-Hav 1984

Olje på lerret
95x68
Signert og datert nede t.h.: Kjær -84

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 40 000
Nattlys
84
Kjær, Anders(1940-)Nattlys

Olje på lerret
135x190
Signert nede t.h.: Kjær

Vurdering
Tilslag
NOK 52 000
Portrett av fru Anker Kirkeby 1915
85
Karsten, Ludvig(1876-1926)Portrett av fru Anker Kirkeby 1915

Olje på lerret
162x101
Signert og datert oppe t.h.: Karsten -15

Vurdering
NOK 400 000
Hjort beiter blant løvtrær 1951
86
Solaas, Lars(1929-)Hjort beiter blant løvtrær 1951

Olje på lerret
173x160
Signert og datert nede t.h.: LS-51
Signert nede t.v.: Lars Solaas

Vurdering
NOK 10 000
Gammel norsk kirke. Uvdal stavkirke 1942
87
Krefting, Ruth(1900-1987)Gammel norsk kirke. Uvdal stavkirke 1942

Olje på lerret
85x104
Signert og datert nede t.v.: Ruth Krefting 1942

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Gamlestoga og Gamleveien, Rofshustunet 1960
88
Kihle, Harald(1905-1997)Gamlestoga og Gamleveien, Rofshustunet 1960

Olje på plate
22x27
Signert og datert oppe t.h.: 13/9-60 H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000 med forbehold
Napoleon Detalj etter Velasquez
89
Kihle, Harald(1905-1997)Napoleon Detalj etter Velasquez

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: HK

Vurdering
Liggende akt
90
Kihle, Harald(1905-1997)Liggende akt

Olje på plate,
16x22
Signert nede t.h.: HK

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
Såmannen 1930
91
Kihle, Harald(1905-1997)Såmannen 1930

Tresnitt, lysmål
19x27
Signert nede t.h.: Harald Kihle ca 1930

Vurdering
NOK 7 000
Fjordingen 1980
92
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen 1980

Tresnitt på papir, lysmål
13x14
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -80

Vurdering
NOK 4 000
Utsikten fra vårt hotell Paris
93
Kihle, Harald(1905-1997)Utsikten fra vårt hotell Paris

Olje på plate
20x27
Signert nede t.v.: HK

Vurdering
94
Hoff, Tor(1925-1976)Komposisjon

Olje på lerret
66x81
Signert nede t.h.: Tor Hoff

Vurdering
NOK 20 000
Før soloppgang 1975
95
Kongelf, Gudrun(1909-1987)Før soloppgang 1975

Olje på lerret
43x110
Signert og datert nede t.h.: G. Kongelf. 75.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
By
96
Strømme, Olav(1909-1978)By

20x46
Signert nede t.h.: O. Strømme.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Komposisjon 1988
97
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Olje på lerret
111x111
Signert og datert nede t.v.: Weidemann -88

Vurdering
Tilslag
NOK 125 000
Trilogi over Adrians smerte 1991
98
Bleken, Håkon(1929-)Trilogi over Adrians smerte 1991

Olje på plate og på lerret
50x70, 80x65 og 50x70
Tre felt (triptyk) Alle signert og datert nede t.h.: HB -91

Vurdering
Tilslag
NOK 62 000
Kaptein Kaalder 1980
99
Gullvåg, Håkon(1959-)Kaptein Kaalder 1980

Olje på lerret
90x100
Signert og datert nede t.v.: Gullvåg -80

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
100
Mortensen, Richard(1910-1993)Komposisjon

Olje på plate
25x20
Begge signert nede t.h.: RM Dansk kunstner

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
Markblomst 1997
101
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1997

Olje på lerret
65x54
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 97

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 44 000
Bar i Roma 1984
102
Knoff, Johan(1935-)Bar i Roma 1984

Olje på lerret
90x136
Signert nede t.h.: Knoff 84

Vurdering
Tilslag
NOK 31 000
Figurer i landskap 1990
103
Jørgensen, Knut(1937-1991)Figurer i landskap 1990

Akryl på lerret,
100x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1990

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Kvinneakt 1968
104
Johannessen, Jens(1934-)Kvinneakt 1968

Akvarell på papir, lysmål
74x55
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen. 1968.

Vurdering
Hjerteblod 1985
105
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Hjerteblod 1985

Olje på lerret
44x36
Signert og datert nede på midten: Anne Knoff 85

Vurdering
NOK 15 000
Drama. Teaterscene 1934
106
Krohg, Per(1889-1965)Drama. Teaterscene 1934

Olje på plate
23x38
Signert og datert nede t.h.: Per Krohg 34

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Harper og cymbaler 1999
107
Sture, David(1950-2020)Harper og cymbaler 1999

Olje på plate
55x58
Signert og datert nede t.h.: Sture 99

Vurdering
Tilslag
NOK 11 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på