Kielland, Kitty(1843-1914)
Fra Jæren 1904
Olje på lerret
63x110
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1904.
Påtegnet på baksiden: Kitty Kielland: Fra Jæderen.
Charlottenborg, København 1910. Bergen Billedgalleri, Stavanger Faste Galleri og Oslo Kunstforening 1976. Bergens Kunstforening 1978: "Vestland i billeder ord og toner".
Vurdering
NOK 120 000–150 000
Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Tilslag NOK 140 000