Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Kielland, Kitty (1843-1914)
Fra Jæren 1904

Olje på lerret
63x110
Signert og datert nede t.v.: Kitty L Kielland 1904.

Påtegnet på baksiden: Kitty Kielland: Fra Jæderen.

UTSTILT:

Charlottenborg, København 1910. Bergen Billedgalleri, Stavanger Faste Galleri og Oslo Kunstforening 1976. Bergens Kunstforening 1978: "Vestland i billeder ord og toner".

Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Tilslag NOK 140 000