Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Haaland, Lauritz(1855-1938)
Dampskipet Kong H og seilskute i kystlandskap 1882

Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L. Haaland -82.

Dampskipet Kong Haakon I, bygget i 1878. Skipet gikk i rute mellom Kristiania og Bergen.

Vurdering

Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Tilslag NOK 29 000