Haaland, Lauritz(1855-1938)
Kystruteskipet Kong Haakon II 1908
Olje på mahognyplate
61x97
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908
Dampskipet ble bygget i 1904 og gikk i rute mellom Kristiania og Bergen. Ble senere, mellom 1920-27, brukt som hurtigruteskip. Tre røde striper på svart skorsten er kjennetegn for Stavangerske Dampskibsselskap.
Vurdering
Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Tilslag NOK 72 000