Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Haaland, Lauritz(1855-1938)
Kystruteskipet Kong Haakon II 1908

Olje på mahognyplate
61x97
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908

Dampskipet ble bygget i 1904 og gikk i rute mellom Kristiania og Bergen. Ble senere, mellom 1920-27, brukt som hurtigruteskip. Tre røde striper på svart skorsten er kjennetegn for Stavangerske Dampskibsselskap.

Vurdering

Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Tilslag NOK 72 000