Grev Wedels Klassiske

Auksjon torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Skredsvig, Christian (1854-1924)
Morgenstemning på Holmvassbu

Olje på lerret
100x135
Signert nede t.h.: Chr Skredsvig

Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00

Vurdering
NOK 150 000

Tilslag NOK 155 000

LITTERATUR: Ingrid Reed Thomsen: Chr. Skredsvig, Oslo 1995, variant avbildet s. 161.

Det var fremfor alt sommeren i Eggedal Skredsvig ønsket å male, i gråvær, i solskinn eller i lyse månenetter. Motivene fant han i områdene rundt Norefjell, ved Gråfjeld, Drottninggutu og Holmvassbu og hva de heter alle de kjente stedene. S. 163.