Jubileumsauksjonen

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Karsten, Ludvig (1876-1926)
Fra Skagen 1923

Olje på lerret
36x42
Signert og datert nede t.v.: Karsten -23

Påtegnet med tittel på baksiden av rammen: Skagen.

UTSTILT:

Trondhjems Kunstforening, 1976 kat.nr. 61, med tittel: "Skagen-studie".

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Tilslag NOK 140 000

Ludvig Karsten flyttet til Skagen i 1920. Han kjøpte et hus og bodde der mer eller mindre permanent til sin død. Han malte i denne tiden en rekke landskaper med sin karakteristiske fulltonende fargeprakt.