Jubileumsauksjonen

Auksjon torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Ulving, Even (1863-1952)
Fra Hjørundfjord Sæbø

Olje på lerret
32x50
Signert nede t.h.: E. Ulving.

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Auksjonert torsdag 21. november 2002 kl 19:00

Vurdering
NOK 5 000

Tilslag NOK 22 000

Hjørundfjord kirke ligger i Søndre Sunnmøre. Kirken ble tegnet av arkitekt Henrik Nissen, og er en langkirke bygget i tre i nygotisk stil i 1880.