Auksjon tirsdag 17. desember 2002 kl 18:00

Krohg, Christian (1852-1925)
Portrett av Pola Gauguin

Olje på plate
86x65
Signert nede t.v.: C Krohg

Platen bemalt på baksiden med 4 hunder. Malt 1922. "Kritikeren". Repr. Svenska Dagbladet 23/11-1954.

Auksjonert tirsdag 17. desember 2002 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 20 000

LITTERATUR: Oscar Thue: Christian Krohgs portretter, Oslo 1971, kat.nr. 144, avbildet i Svenska Dagbladet 23/11-1954, med tittelen: Kritikeren.