Tresnitt, lysmål
28x52
Signert nede t.h.: N. A
Signert i platen nede t.v.: N Astrup
Tresnitt, lysmål
28x52
Signert nede t.h.: N. A
Tresnitt
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup Signert i platen nede t.v.: NA
Litografi, lysmål
48x57
Signert nede t.h.: Reidar Aulie
Litografi, lysmål
50x58
Signert nede t.h: Reidar Aulie
Litografi, lysmål
48x59
Litografi, lysmål
45x52
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. -72
Litografi
37x35
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Litografi
70x50
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Serigrafi
38x54
Signert nede t.h.: Ludv Eikaas
Litografi, lysmål
52x42
Signert nede t.h.: Eikaas
Radering, lysmål
31x41
Signert og datert nede t.h.: John F. Ekli 1971
Litografi
76x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1956
Litografi, lysmål
49x58
Signert nede t.h.: Else Hagen
Litografi, lysmål
25x44
Signert og datert nede t.h.: Jan Harr -81
Litografi, lysmål
34x43
Signert og datert nede t.v.: 20. November 1976 Friedrich Hundertwasser
Radering, lysmål
33x26
Signert og datert nede t.h.: H J -71
Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974.
Litografi, lysmål
39x50
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Litografi, lysmål
67x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.
Serigrafi
35x25
Litografi, lysmål
65x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Oslo 1946
Serigrafi, lysmål
41x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle
Litografi, lysmål
58x67
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1951
Sort kritt, lysmål
56x39
Usignert.
Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier
Litografi
74x52
Signert nede t.h.: Marino
Litografi, lysmål
49x66
Signert og datert nede t.h.: Willi Midelfart 1947
Litografi, lysmål
83x59
Signert nede t.h.: Miró.
Litografi, lysmål
51x40
Signert nede t.h.: O. Mosebekk
Metalltrykk, lysmål
38x49
Signert nede t.h.: Nesch
Fargemetalltrykk, lysmål
53x36
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.
Fargemetalltrykk, lysmål
61x43
Signert nede t.h.: Rolf Nesch
Dyptrykk, lysmål
35x26
Signert nede t.h.: Nesch
Radering, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen
Radering, lysmål
50x34
Signert og datert nede t.h.: Onsager -09
Litografi, lysmål
46x29
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1988
Litografi, lysmål
53x40
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962
Blandingsteknikk, lysmål
26x19
Signert og datert nede t.h.: J Rian. 23/10 1949
Akvarell, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: J R
Etsning?, lysmål
33x28
Signert nede t.h.: J Rian
Tresnitt,
22x28
Signert nede t.h.: John Savio
Tresnitt
22x26,5
Signert nede t.h.: John Savio
Litografi, lysmål
75x56
Signert og datert nede t.h.: Eli Silseth -75
Fargelitografi, lysmål
58x62
Signert nede t.h.: Sohlberg
Signert og datert, i platen nede t.h.: Sohlberg 1917
Litografi, lysmål
56x45
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -79
Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï
Litografi
87x60
Signert og datert nede t. h.: Henrik Sørensen lith 1944
Fargeradering med håndkolorering
42x60
Sekundær signatur nede t.v.: Frits Thaulow.
Serigrafi med håndkolorering
45x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80.
Litografi, lysmål
49x62
Signert nede t.v.: Frans Widerberg
Radering, lysmål
42x58
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57
Radering, lysmål
39x50
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -56
Radering, lysmål
42x56
Radering, lysmål
33x110
Signer og datert nede t.h.: Sigurd Winge -55
Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63
Radering, lysmål
30x47
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -48.
Sterkt håndkolorert trykk, lysmål
57x46
Signert nede t.h.: Roar Wold
Sølv
H: 5,7 cm. Vekt: 60 gr.
Christiania, 1806. Mester: Peter Petersen, virksom 1782-1808. Fullstemplet.
Sølv
H: 8,7 cm. Vekt: 83 gr.
Moskva, ca. 1780. Stemplet med bystempel, St. Georg og dragen, samt MB og AOP (kyrillisk).
Sølv
H: 8 cm. Vekt: 72 gr.
Moskva 1778. Stemplet med bystempel, St. Georg og dragen, samt: AMK, AOP (kyrillisk) og 1778 AA.
Sølv
H: 10 cm. Vekt: 213 gr.
Barokk. Bergen, 1722-1744. Mester: Jørgen Grip, virksom 1722-1748. Tre kuleføtter.
Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.
Sølv
H: 17 cm. Vekt: 190 gr.
Russland eller Tyskland, 1700-tallet. Stemplet: N.. og HCB.
Sølv
H: 16 cm. Diam.: 26 cm. Vekt: 871 gr.
Tostrup 1916. Nybarokk.
Sølv
L: 28 cm. Vekt: 101 gr.
Louis-seize. Brevig, ca. 1796. Mester: Hans Jacob Forbech, virksom 1791-1826.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 720 gr.
København, 1813. Mester: Rasmus Jørgensen Brock, virksom 1801-1843. Fullstemplet.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 498 gr.
Danmark 1834. Mester: Carl Peter Foght, virksom: 1824-1884. Fullstemplet.
Sølv
H: 20 cm. Vekt: 1050 gr.
Stemplet 830S. Stilisert dragestil.
Sølv
L: 32 cm. Vekt: 102 gr.
Christiania, 1852. Mester: Fredrik Julius Brinck, virksom 1834-1857.
Sølv
H: 54 cm. Vekt: 4,7 kg.
Tostrup 1903. Typebetegnelse: 8562.
Sølv
H: 26 cm. Vekt: 1686 gr.
London, 1773. Mester: PC. På tut stemplet: HH.
Klart glass og sølv
H: 17,5 cm.
Stemplet 830S. Trondheim. Mester: K Staudenmann.
Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB
Sølv
H: 16 cm. Vekt: 550 gr.
Danmark. Svend Toxværd A/S Sølvvarefabrik. Stemplet: Sv. T. Sterling 925S Denmark.
Sølv
H: 21 cm. Vekt: 970 gr.
Stemplet 830S.
Forgylt sølv
H: 32 cm. Vekt: 2550 gr.
London 1895. Mester: JHR. Stemplet under bunnen: Elkington & Co Ltd. 22 Regent St. London
Sølv
L: 7 cm. Vekt med sten: 49 gr.
Danmark, 1700-tallet. Ustemplet.
Sølv
L: 9,5 cm. Vekt: 39 gr.
Ant. Danmark, 1700-tallet. Ustemplet.
Sølv
L: 7 cm. Vekt: 45 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1750. Mester: Jørgen Pedersen Rødberg, virksom 1729-1763.
Sølv
L: 38,5 cm. Vekt med treskaft: 90,5 gr.
Empire. Halden, ca. 1810. Mester: Lorentz Lassen,
Sølv
L: 13,5 cm. Vekt: 23,5 gr.
Renessanse. Danmark/Norge, før 1660. Mester: N.. ?
Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 44,5 gr.
Renessanse/Barokk. København, 1680. Mester: Niels Svendsen, virksom 1671-1699.
Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 28 gr.
Barokk type. Bergen, ca. 1812. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-?
Sølv
L: 16 cm. Vekt: 37,5 gr.
Renessanse. Ustemplet. Antagelig Norge, før 1660.
Sølv
L: 15 cm. Vekt: 26 gr.
Renessanse. Ustemplet. Antagelig Norge, ca. 1650.
Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 29 gr.
Barokk. Trondheim, ca. 1710. Mester: Jonas Sørensen, virksom 1702-1718.
Sølv
L: 22 cm. Vekt: 132 gr.
Empire. 1 par, Christiania 1806. Mester: Niels Steen, virksom 1795-1823.
Sølv
L: 21 cm. Vekt: 124 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1774. Mester: Bernt Christopher Kelberlade, virksom 1770-1789.
Sølv
L svensk skje: 12 cm. Vekt fire skjeer: 90,5 gr.
1 stk. Historisme. Haparanda, Sverige 1896. Mester: Oskar Strömberg, virksom 1878-1919.
Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.
Sølv
L: 7 cm. Vekt: 63 gr.
Barokk. Holmestrand, 1750-1765. Mester: Jørgen Jacobsen Henning, virksom 1728-1765.
Sølv
H: 7,5 cm. Vekt: 53 gr.
Kerteminde, Danmark, ca. 1820. Mester: Johan Andreas Steen, virksom 1816-1864.
Sølv
H: 10 cm. Vekt: 47,5 gr.
Bergen 1823. Mester: Isach Hansen, virksom 1821-? Fullstemplet.
Sølv
L: 18,5, 17 og 43 cm. Vekt med treskaft: 216 gr.
Sukkerskje: Stemplet: NF, sent 1800-tallet. Tesil: Christiania 1863. Mester: P. Lie, virksom 1847-etter 1870.
Sølv
L: 31 cm. Vekt: 166 gr.
Rokokko. København, 1771. Mester: Sivert Thorsteinsson, virksom 1742-1799.
Sølv
L: 42 cm. Vekt: 266 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1760. Mester: Tore Andreas Friis, virksom 1756-1777.
Sølv
L: 17, 14 og 13,5 cm. Vekt: 122 gr.
1 stk.: Ant. Bergen 1800-tallet. Treskaft malt for å illudere ibenholt. 1 stk.: Sverige 1842. Skaft i perlemor. Eierinitial.
Forgylt sølv med emalje
L: 9,5 cm.
Tostrup ca. 1910. Stemplet 925S.
Forgylt sølv med emalje
L: 9,5 cm.
Art Deco, ca. 1930.
Sølv
H: 2,2, 7 og 9 cm. Vekt: 112 gr.
Tumling: 1843. Noe utydelig mesterstempel: LHK? Gravert med 3 navn og datering: 1843, 1919 og 1938.
Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 75 gr.
St. Petersburg før 1899. Stemplet med bystempel, 84 og AK (kyrillisk).
Sølv med emalje
H: 6 cm. L: 10 cm.
Stemplet 930S. Mester: Marius Hammer, ca. 1910.
Grålig glass
H: 24 cm.
Gjøvik glassverk, 1823-1843.
Grålig glass
H: 22 cm.
Gjøvik glassverk, 1823-1843.
Klart glass
H: 7 og 11 cm.
Alle utenom 1 stk. stemplet Baccarat.
Klart glass med benhvite spiraler i stetten
H: 17 cm.
Hurdal ca. 1770.
Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.
Glass og metalltråd
H: 16 cm.
Stemplet: Plus BM
Blått glass
H: 6 og 5 cm.
Gjøvik, 1807-1843. Empire.
Grålig glass
H: 14 cm.
Hurdal 1780-1800.
Grålig glass
H: 13,5 cm.
Hurdal 1780-1800.
Blått glass
H: 20 cm.
Porselen
H: 5 cm.
Antagelig Tournay, Belgia, 1700-tallet.
Porselen
H: 18 cm.
Porsgrund porselen, ca. 1930. Art Deco.
Porselen
H: 24 cm.
Staffordshire, England.
Porselen
H: 21 cm.
Stemplet Meissen.
Porselen
H: 19 cm.
Den kongelige Porcelainsfabrik, København. Ca. 1923. Merket: 20/3571.
Porselen
Bing & Grøndahl, Kjøbenhavn. Ca. 1920.
Fajanse
Diam.: 23 cm.
Drammen, 1760-1780.
Porselen
H: 19 cm. L: 29 cm B: 20 cm.
Kinesisk eksportporselen, 1700-tallet.
Porselen
H: 22 cm. L: 35 cm. D: 22 cm.
Kinesisk eksportporselen: Imari. 1700-tallet.
Porselen
H: 25,5 cm.
Porselen
H: 5,5 cm. Diam.: 13,5 cm.
Porsgrund Porselen. Ca. 1930. Fra serien: Nordisk.
Forgylt og lakket tre
H: 88 cm.
Louis-Seize stil. Stoppet sete, rygg og armlener.
Malt og forgylt tre
H: 76 cm. Diam.: 57 cm.
Rokokko stil.
Ek
H: 225 cm.
England, sent 1700-tallet.
Forgylt tre
156x43+49+43
Montert med tøy, speil og pastorale motiver i akvarell.
Bomull renning og ull innslag
236x103
Vevet etter kartong av Gerhard Munthe.
Brennforgylt bronse
H: 35 cm.
Empire-stil. Urskive i hvit emalje.
Bonet tre
H: 25 cm.
Norge, tidlig 1800-tallet.
Olje på lerret
56x41
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1883.
Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag
Blyant på papir, lysmål
10x17
Signert nede t.h.: C. W Barth. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Drøbak 24/6 81
Olje på lerret
96x143
Signert nede t.v.: J: Bennetter
Datert nede t.h.: 30/3 1894
Olje på lerret
34x50
Signert oppe t.h.: E. Berger
Olje på lerret
41x32
Signert nede t.h.: A. Bergh
Gips
41x48
Signert og datert nede t.h.: B Bergslien 1895
Olje på papir, oppklebet på plate
15x25
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 76
Olje på lerret
25x28
Signert nede t.h.: Jac Bratland-
Olje på lerret
36x51
Signert og datert nede t.v.: Baade 1844.
Olje på lerret
22x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Strandheim juli 1917 Hans-Dahl
Olje på lerret, oppklebet på plate
20x41
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Hans - Dahl Bergen Baderne mellem Muren og Torvet
Olje på lerret
100x66
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.
Olje på plate
37x45
Signert, stedsbestemt og datert t.h. på midten: Nÿestuen d. 27 aug. 1850. J Dahl
Olje på lerret
40x26
Signert nede t.v.: Axel Ender-
Olje på lerret
34x65
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund 1884 ... .27 8 84
51x39
Signert opp t.h.: Bernt Grønvold
Akvarell på papir, lysmål
23x53
Signert nede t.h.: HFG
Stedsbestemt og datert nede t.h.: Skavellen i Valders 9 Septh 66
Blyant og lavering på papir, lysmål
20x42
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1893
Blyant på papir, lysmål
22x30
Usignert
Olje på plate
33x42
Signert nede t.h.: J Gørbitz
Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94
Olje på lerret
46x55
Signert opp t.h.: K E Harr
Blyant på papir, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.v.: Hans Heyerdahl 75.
Blandingsteknikk, lysmål
78x60
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 05
Olje på lerret
86x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1897
Lavering på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Påtegnet nede t.v.: Hvidingsö November 1923
Olje på plate
35x40
Signert og datert nede t.h.: H J 1900.
Olje på mahognyplate
32x41
Signert nede t.h.: Hjalmar Johnssen
Olje på plate
34x48
Signert og datert nede t.h.: Lars Jordet 87
Olje på plate
80x99
Signert nede t.h.: T. Juell
Olje på lerret
38x60
Signert nede t.h.: Ole Juul.
Olje på lerret
74x65
Signert nede t.h.: Kolb
Olje på lerret
59x75
Signert nede t.h.: Fr. Kolstø.
Olje på lerret
66x27
Signert og datert nede t.v.: A Kongsrud 95.
Akvarell på papir
20x24
Usignert
Olje på lerret
53x79
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St-Lerche 81.
Olje på lerret
58x49
Usignert
Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.v.: G Munthe -87.
Olje på lerret
45x63
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller: 09.
Olje på papir, oppklebet på lerret
29x41
Signert og datert nede t.h.: 91 Morten Müller
Olje på mahognyplate
24x43
Signert og datert nede t.v.: Johan Nielsen 1885.
Olje på lerret
73x132
Signert nede t.v.: A. Nordgren.
34x46
Stedsbestemt og datert nede t.v.: Romsdalen. 7/58
47x69
Signert nede t.v.: A. Normann.
Olje på lerret
121x160
Signert nede t.v.: A. Normann
Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann
Olje på lerret
71x109
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP. Ledaal. 89.
Olje på mahognyplate
34x52
Signert nede t.v.: A Rasmussen
Olje på lerret
31x46
Signert og datert nede t.v.: A. Rasmussen. 1867.
Olje på lerret
42x69
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 1907
Olje på lerret
37x53
Signert og datert nede t.h.: W. Schiertz. 1844.
Olje på lerret
36x65
Signert nede t.v.: Schjøth
Penn og lavering, lysmål
14x28
Signert nede t.h.: ES.
Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Otto Sinding-
Olje på lerret
43x61
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad
Olje på plate
19x24
Signert nede t.h.: Smith Hald
Olje på lerret
46x60
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: G. Stenersen Paris 90
25x32
Signert nede t.v.: C F Sørensen
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Helgoland 22 Apr 1849 CFS
Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs. 90.
Olje på lerret
34x45
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.
Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.
Olje på plate
19x25
Signert nede t.h.: F.T.
Blyant og akvarell på papir, lysmål
19x30
Signert nede t.v.: Karl Uchermann.
34x47
Usignert. Stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Trondhjemsfjorden Aug. 99
20x27
Noe utydelig signert og datert nede t.v.: JW 73?
Olje på lerret
50x100
Signert nede t.h.: N. Ulfsten.
Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.h.: E Ulving 86.
Olje på lerret
51x78
Signert og datert nede t.h.: C Westerbeek 95.
Olje på lerret
63x57
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: C Wexelsen 1867
Olje på lerret
54x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: I Pr. Wildenradt. Bygdö 1895.
Olje på lerret
58x53
Signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson. 55.
Olje på lerret
91x98
Signert og datert nede t.h.: Amatruda 86.
Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Snorre Andersen -1949.
Olje på lerret
63x100
Signert nede t.h.: Aulie
Olje på lerret
90x75
Signert og datert nede t.h.: Aulie -47
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie 27.
Olje på lerret
123x113
Signert oppe t.h.: E Berger
Olje på lerret
32x26
Signert oppe t.h.: E Berger
Olje på lerret
98x100
Signert oppe t.h.: E Berger
Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -82
Olje på plate
53x73
Signert nede t.h.: Diriks.
Olje på lerret
70x58
Signert nede t.v.: Diriks.
Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E
Olje på lerret
56x68
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1921
Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne
Olje på plate
95x65
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -30
Olje på lerret
80x61
Signert nede t.h.: Grande
Signert og datert nede t.v.: (innbrettet) Grande 1909
Olje på lerret
47x42
Signert og datert nede t.h.: S Grande -18
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: S Grande -29
Bronse
H: 34 cm.
Signert på plinten: A. V. G.
Olje på lerret
64x80
Signert og datert nede t.v.: T. Hamsun -91
Olje på lerret
51x98
Signert og datert nede t.h.: T. Hamsun -93
Olje på lerret
48x86
Signert og datert nede t.h: Hamsun -65
Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.v.: K E Harr 80
Olje på lerret
33x45
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Vaage -27
Olje på lerret
37x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Skagen 1910
Olje på lerret
101x85
Signert og datert nede t.v.: Astri Welhaven -30
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 29
Olje på lerret
78x125
Signert nede t.v.: Bernhard Hinna
Olje på lerret
67x65
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -68.
Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbö 29.
Olje på lerret
65x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Th. Holmboe Särö 1902
Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1911
Olje på lerret
53x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Olje på lerret
82x109
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe -1920
Olje på lerret
104x86
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1920
Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951
Olje på lerret
70x50
Signert og datert nede t.v.: Hj. H 1953
Olje på lerret
70x104
Signert nede t.h.: A Jacobsen
Olje på plate
29x61
Signert nede t.v.: T. Juell
Olje på plate
72x122
Signert nede t.v.: T. Juell
Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: T. Juell
Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: A. Kavli
Blyant på papir, lysmål
15x20
Signert nede t.v.: T K.
22x15
Signert nede t.h.: T K
Penn og lavering på papir, lysmål
29x19
Signert nede t.v.: T K
Penn og lavering, lysmål
14x18
Signert nede t.v.: T K
Blandingsteknikk, lysmål
43x66
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1904.
Akryl på lerret
130x190
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær 1969
Olje på lerret
125x165
Signert og datert nede t.h.: Knoff 89
Olje på plate
86x65
Signert nede t.v.: C Krohg
Olje på lerret
61x83
Signert og datert nede t.h.: Lars Larsen 1927
Pastell, lysmå¨l
21x29
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -79
Olje på lerret
67x52
Signert og datert nede t.h.: WM -65
Gouache på papir
66x47
Signert opp t.h.: O. Mosebekk
Kulltegning på papir, lysmål
47x33
Kulltegning på papir, lysmål
45x32
Olje på plate
32x38
Signert og datert opp t.v.: Ole Mæhle 40
Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Søren Onsager
44x61
Signert og datert nede t.v.: Örnulf Opdahl - 1981
Olje på lerret
78x98
Signert nede t.v.: Revold
Oljemaling på treverk
41x40
Signert oppe t.v.: J Rian
Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: J Rian 37
Olje på plate
32x41
Signert nede t.v.: J Rian
Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72
Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Risberg 50.
Olje på lerret
100x66
Signert og datert nede t.h.: Rittun 92
Blandingsteknikk på plate
68x66
Signert og datert nede t.h.: Mai 1936 AR
Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -64
Olje på lerret
39x49
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -77
Akvarell, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz
Olje på lerret
49x64
Signert nede t.v.: Bjørn Smith-Hald
Olje på plate
61x45
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -57
Olje på plate
66x75
Signert og datert nede t.h.: O Strømme -68
Olje på plate
33x46
Signert og datert nede t.h.: HS 22
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -92
Olje og tempera på plate
85x116
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -59
Olje på plate
73x92
Signert og datert nede t.v.: -Tangen 1944
Gouache, lysmål
22x30
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -76
Gouache, lysmål
14x21
Signert og datert nede t.v.: -Tangen -69
Blandingsteknikk, lysmål
34x27
Alle signert nede t.h.: STH. En datert nede t.h.: 1935. En påtegnet nede t.v.: Simen
Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R. Th
Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 42
Olje på lerret
67x82
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 1928
Olje på lerret
32x46
Signert nede t.v.: E Ulving
Pastell på papir
32x47
Signert nede t.h.: Undersaker
Olje på plate
89x116
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -48
Olje på lerret
125x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80
Olje på plate
52x62
Signert nede t.v.: Weidemann.
Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88
Olje på lerret
150x150
Olje på lerret
80x60
Signert nede t.h.: Anne Weiglin