Auksjon tirsdag 17. desember 2002 kl 18:00

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

Sanddalstrand
1
Astrup, Nikolai(1880-1928)Sanddalstrand

Tresnitt, lysmål
28x52
Signert nede t.h.: N. A
Signert i platen nede t.v.: N Astrup

Vurdering
Vårnatt og seljekall
2
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vårnatt og seljekall

Tresnitt
35x27
Signert nede t.h.: N. Astrup Signert i platen nede t.v.: NA

Vurdering
3
Aulie, Reidar(1904-1977)Regnvær

Litografi, lysmål
48x57
Signert nede t.h.: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 400
4
Aulie, Reidar(1904-1977)Vinterlandskap

Litografi, lysmål
50x58
Signert nede t.h: Reidar Aulie

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 000
Mann med hest
5
Aulie, Reidar(1904-1977)Mann med hest

Litografi, lysmål
48x59

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 700
6
Borchgrevink, Ridley(1898-1981)Isbjørnbinne med to unger 1972

Litografi, lysmål
45x52
Signert og datert nede t.h.: Ridley Borchgrevink. -72

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 200
Kvinnehode
7
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinnehode

Litografi
37x35
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 3 200
8
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinnefigur

Litografi
70x50
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
9
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Serigrafi
38x54
Signert nede t.h.: Ludv Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Mann med brett
10
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Mann med brett

Litografi, lysmål
52x42
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 600
11
Ekli, John Fritjof(1928-1989)Max og Bråte-Brona til minne 1971

Radering, lysmål
31x41
Signert og datert nede t.h.: John F. Ekli 1971

Vurdering
NOK 1 000
12
Gauguin, Paul René(1911-1976)Løvtrær 1956

Litografi
76x62
Signert og datert nede t.h.: Paul René Gauguin 1956

Vurdering
NOK 800
Tilslag
NOK 1 600
Blå hester
13
Hagen, Else(1914-2010)Blå hester

Litografi, lysmål
49x58
Signert nede t.h.: Else Hagen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 800
14
Harr, Jan(1945-)Fullmånen vandrer 1981

Litografi, lysmål
25x44
Signert og datert nede t.h.: Jan Harr -81

Vurdering
NOK 1 000
15
Hundertwasser, Friedrich(1928-2000)Landskap 1976

Litografi, lysmål
34x43
Signert og datert nede t.v.: 20. November 1976 Friedrich Hundertwasser

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 12 000
Sittende kvinne 1971
16
Janssen, Horst(1929-1995)Sittende kvinne 1971

Radering, lysmål
33x26
Signert og datert nede t.h.: H J -71

Vurdering
17
Jensen, Ulf Valde(1945-)Komposisjon med figur 1974

Radering, lysmål
42x51
Signert og datert nede t.h.: Ulf Valde Jensen 1974.

Vurdering
NOK 1 000
Felespill i storm
18
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Felespill i storm

Litografi, lysmål
39x50
Signert nede t.h.: Espolin Johnson

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 15 000
Himmelskibet
19
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Himmelskibet

Litografi, lysmål
67x48
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Gammel kone Finnmark
20
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Gammel kone Finnmark

Serigrafi
35x25

Vurdering
NOK 6 000
Tilslag
NOK 5 000
Akt i døren 1946
21
Kihle, Harald(1905-1997)Akt i døren 1946

Litografi, lysmål
65x36
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Oslo 1946

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Mann med hest og slede
22
Kihle, Harald(1905-1997)Mann med hest og slede

Serigrafi, lysmål
41x50
Signert nede t.h.: Harald Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Tømmerkjøring Hakadal 1951
23
Kihle, Harald(1905-1997)Tømmerkjøring Hakadal 1951

Litografi, lysmål
58x67
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1951

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Akt
24
Lunde, Rolf(1891-1928)Akt

Sort kritt, lysmål
56x39
Usignert.

Vurdering
NOK 2 000–4 000
Tilslag
NOK 2 000
25
Manessier, Alfred(1911-1993)Komposisjon

Litografi
65x50
Signert nede t.v.: Manessier

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 000 med forbehold
Portrett av Thomas
26
Marini, Marino(1901-1980)Portrett av Thomas

Litografi
74x52
Signert nede t.h.: Marino

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000
27
Midelfart, Willi(1904-1975)På gaten 1947

Litografi, lysmål
49x66
Signert og datert nede t.h.: Willi Midelfart 1947

Vurdering
NOK 1 500
28
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi, lysmål
83x59
Signert nede t.h.: Miró.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 9 000
Kari med dokka
29
Mosebekk, Olav(1910-2001)Kari med dokka

Litografi, lysmål
51x40
Signert nede t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Trapp
30
Nesch, Rolf(1893-1975)Trapp

Metalltrykk, lysmål
38x49
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Eselrytter
31
Nesch, Rolf(1893-1975)Eselrytter

Fargemetalltrykk, lysmål
53x36
Signert nede t.h.: Rolf Nesch.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Diva
32
Nesch, Rolf(1893-1975)Diva

Fargemetalltrykk, lysmål
61x43
Signert nede t.h.: Rolf Nesch

Vurdering
Balkong
33
Nesch, Rolf(1893-1975)Balkong

Dyptrykk, lysmål
35x26
Signert nede t.h.: Nesch

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
34
Nordhagen, Johan(1856-1956)Oldemor ved Rokken

Radering, lysmål
46x52
Signert nede t.h.: Joh. Nordhagen

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 2 500
35
Onsager, Søren(1878-1946)Bymotiv 1909

Radering, lysmål
50x34
Signert og datert nede t.h.: Onsager -09

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Liggende hest 1988
36
Ransve, Bjørn(1944-)Liggende hest 1988

Litografi, lysmål
46x29
Signert og datert nede t.h.: Bjørn Ransve 1988

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000 med forbehold
37
Rian, Johs.(1891-1981)Hotell Negresco Nice1962

Litografi, lysmål
53x40
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1962

Vurdering
Tilslag
NOK 2 200
Stående akt 1949
38
Rian, Johs.(1891-1981)Stående akt 1949

Blandingsteknikk, lysmål
26x19
Signert og datert nede t.h.: J Rian. 23/10 1949

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Sittende akt
39
Rian, Johs.(1891-1981)Sittende akt

Akvarell, lysmål
29x22
Signert nede t.h.: J R

Vurdering
Tilslag
NOK 6 400
Kvinnehode
40
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinnehode

Etsning?, lysmål
33x28
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 10 000
Lasso
41
Savio, John(1902-1938)Lasso

Tresnitt,
22x28
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Simle med kalv I
42
Savio, John(1902-1938)Simle med kalv I

Tresnitt
22x26,5
Signert nede t.h.: John Savio

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
43
Silseth, Eli(1927-1991)Svevende par 1975

Litografi, lysmål
75x56
Signert og datert nede t.h.: Eli Silseth -75

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 500
Vinternatt i Rondane 1917
44
Sohlberg, Harald(1869-1935)Vinternatt i Rondane 1917

Fargelitografi, lysmål
58x62
Signert nede t.h.: Sohlberg
Signert og datert, i platen nede t.h.: Sohlberg 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 96 000
Sjeransky og Ginsberg i Emmaus 1979
45
Sparre, Victor(1919-2008)Sjeransky og Ginsberg i Emmaus 1979

Litografi, lysmål
56x45
Signert og datert nede t.h.: Victor Sparre -79

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
46
Sugaï, Kumi(1919-1996)Komposisjon

Serigrafi
65x50
Signert nede t.h.: Sugaï

Vurdering
NOK 5 000
47
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kristus 1944

Litografi
87x60
Signert og datert nede t. h.: Henrik Sørensen lith 1944

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 1 500
Inntrykk fra sne
48
Thaulow, Frits(1847-1906)Inntrykk fra sne

Fargeradering med håndkolorering
42x60
Sekundær signatur nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
NOK 40 000–50 000
Tilslag
NOK 30 000
49
Weidemann, Jakob(1923-2001)Markblomst 1980

Serigrafi med håndkolorering
45x61
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fallende, svevende, stjerner
50
Widerberg, Frans(1934-2017)Fallende, svevende, stjerner

Litografi, lysmål
49x62
Signert nede t.v.: Frans Widerberg

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 6 500
Morgen 1957
51
Winge, Sigurd(1909-1970)Morgen 1957

Radering, lysmål
42x58
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -57

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 11 500
52
Winge, Sigurd(1909-1970)Daggry 1956

Radering, lysmål
39x50
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -56

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 6 500
Naken II 1956
53
Winge, Sigurd(1909-1970)Naken II 1956

Radering, lysmål
42x56

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Frise II 1955
54
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise II 1955

Radering, lysmål
33x110
Signer og datert nede t.h.: Sigurd Winge -55

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
Ikaros 1963
55
Winge, Sigurd(1909-1970)Ikaros 1963

Litografi, lysmål
65x45
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -63

Vurdering
56
Winge, Sigurd(1909-1970)Varder 1948

Radering, lysmål
30x47
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -48.

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 6 000
Detaljer i landskapet
57
Wold, Roar(1926-2001)Detaljer i landskapet

Sterkt håndkolorert trykk, lysmål
57x46
Signert nede t.h.: Roar Wold

Vurdering
58
Beger

Sølv
H: 5,7 cm. Vekt: 60 gr.
Christiania, 1806. Mester: Peter Petersen, virksom 1782-1808. Fullstemplet.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 7 000
59
Beger

Sølv
H: 8,7 cm. Vekt: 83 gr.
Moskva, ca. 1780. Stemplet med bystempel, St. Georg og dragen, samt MB og AOP (kyrillisk).

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 3 000
60
Beger

Sølv
H: 8 cm. Vekt: 72 gr.
Moskva 1778. Stemplet med bystempel, St. Georg og dragen, samt: AMK, AOP (kyrillisk) og 1778 AA.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 800
61
Beger med lokk

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 213 gr.
Barokk. Bergen, 1722-1744. Mester: Jørgen Grip, virksom 1722-1748. Tre kuleføtter.

Vurdering
62
Beger på stett

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 40 gr.
Bergen 1842. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-? Fullstemplet.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
63
Beger på stett

Sølv
H: 17 cm. Vekt: 190 gr.
Russland eller Tyskland, 1700-tallet. Stemplet: N.. og HCB.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 400
64
Bolle på stett

Sølv
H: 16 cm. Diam.: 26 cm. Vekt: 871 gr.
Tostrup 1916. Nybarokk.

Vurdering
NOK 8 000
65
Fiskespade

Sølv
L: 28 cm. Vekt: 101 gr.
Louis-seize. Brevig, ca. 1796. Mester: Hans Jacob Forbech, virksom 1791-1826.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 600
66
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 720 gr.
København, 1813. Mester: Rasmus Jørgensen Brock, virksom 1801-1843. Fullstemplet.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 000
67
Kaffekanne

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 498 gr.
Danmark 1834. Mester: Carl Peter Foght, virksom: 1824-1884. Fullstemplet.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 4 200
68
Kaffesett

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 1050 gr.
Stemplet 830S. Stilisert dragestil.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
69
Kakespade

Sølv
L: 32 cm. Vekt: 102 gr.
Christiania, 1852. Mester: Fredrik Julius Brinck, virksom 1834-1857.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 600
70
Kandelabre

Sølv
H: 54 cm. Vekt: 4,7 kg.
Tostrup 1903. Typebetegnelse: 8562.

Vurdering
71
Kanne med lokk

Sølv
H: 26 cm. Vekt: 1686 gr.
London, 1773. Mester: PC. På tut stemplet: HH.

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
72
Kanne med lokk

Klart glass og sølv
H: 17,5 cm.
Stemplet 830S. Trondheim. Mester: K Staudenmann.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 400
73
Krus

Sølv
H: 9,5 cm. Vekt: 175 gr.
London 1862. Mester: EB & JB

Vurdering
74
Lokkanne

Sølv
H: 16 cm. Vekt: 550 gr.
Danmark. Svend Toxværd A/S Sølvvarefabrik. Stemplet: Sv. T. Sterling 925S Denmark.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 6 000
75
Lokkanne

Sølv
H: 21 cm. Vekt: 970 gr.
Stemplet 830S.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 5 500
76
Lokkanne

Forgylt sølv
H: 32 cm. Vekt: 2550 gr.
London 1895. Mester: JHR. Stemplet under bunnen: Elkington & Co Ltd. 22 Regent St. London

Vurdering
Tilslag
NOK 19 000
77
Luktevannshus

Sølv
L: 7 cm. Vekt med sten: 49 gr.
Danmark, 1700-tallet. Ustemplet.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 1 900
78
Luktevannshus

Sølv
L: 9,5 cm. Vekt: 39 gr.
Ant. Danmark, 1700-tallet. Ustemplet.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 3 000
79
Luktevannshus

Sølv
L: 7 cm. Vekt: 45 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1750. Mester: Jørgen Pedersen Rødberg, virksom 1729-1763.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 500
80
Punsjeøse

Sølv
L: 38,5 cm. Vekt med treskaft: 90,5 gr.
Empire. Halden, ca. 1810. Mester: Lorentz Lassen,

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 200
81
Skje

Sølv
L: 13,5 cm. Vekt: 23,5 gr.
Renessanse. Danmark/Norge, før 1660. Mester: N.. ?

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 10 500
82
Skje

Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 44,5 gr.
Renessanse/Barokk. København, 1680. Mester: Niels Svendsen, virksom 1671-1699.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
Tilslag
NOK 3 400
83
Skje

Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 28 gr.
Barokk type. Bergen, ca. 1812. Mester: Søren Hammer, virksom 1811-?

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
84
Skje

Sølv
L: 16 cm. Vekt: 37,5 gr.
Renessanse. Ustemplet. Antagelig Norge, før 1660.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
85
Skje

Sølv
L: 15 cm. Vekt: 26 gr.
Renessanse. Ustemplet. Antagelig Norge, ca. 1650.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 600
86
Skje

Sølv
L: 17,5 cm. Vekt: 29 gr.
Barokk. Trondheim, ca. 1710. Mester: Jonas Sørensen, virksom 1702-1718.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
87
Skjeer

Sølv
L: 22 cm. Vekt: 132 gr.
Empire. 1 par, Christiania 1806. Mester: Niels Steen, virksom 1795-1823.

Vurdering
NOK 1 500
88
Skjeer

Sølv
L: 21 cm. Vekt: 124 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1774. Mester: Bernt Christopher Kelberlade, virksom 1770-1789.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
89
Skjeer

Sølv
L svensk skje: 12 cm. Vekt fire skjeer: 90,5 gr.
1 stk. Historisme. Haparanda, Sverige 1896. Mester: Oskar Strömberg, virksom 1878-1919.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 1 000
90
Skrivestell

Sølv og emalje
H: 5,5 cm.
David Andersen, etter 1910.

Vurdering
91
Snusdåse

Sølv
L: 7 cm. Vekt: 63 gr.
Barokk. Holmestrand, 1750-1765. Mester: Jørgen Jacobsen Henning, virksom 1728-1765.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
92
Staup

Sølv
H: 7,5 cm. Vekt: 53 gr.
Kerteminde, Danmark, ca. 1820. Mester: Johan Andreas Steen, virksom 1816-1864.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag
NOK 4 000
93
Staup

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 47,5 gr.
Bergen 1823. Mester: Isach Hansen, virksom 1821-? Fullstemplet.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Tilslag
NOK 7 000
94
Sukkerskje, tesil og øse

Sølv
L: 18,5, 17 og 43 cm. Vekt med treskaft: 216 gr.
Sukkerskje: Stemplet: NF, sent 1800-tallet. Tesil: Christiania 1863. Mester: P. Lie, virksom 1847-etter 1870.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 700
95
Suppeskje

Sølv
L: 31 cm. Vekt: 166 gr.
Rokokko. København, 1771. Mester: Sivert Thorsteinsson, virksom 1742-1799.

Vurdering
NOK 3 000
96
Suppeøse

Sølv
L: 42 cm. Vekt: 266 gr.
Rokokko. Trondheim, ca. 1760. Mester: Tore Andreas Friis, virksom 1756-1777.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 10 000
97
Tesiler

Sølv
L: 17, 14 og 13,5 cm. Vekt: 122 gr.
1 stk.: Ant. Bergen 1800-tallet. Treskaft malt for å illudere ibenholt. 1 stk.: Sverige 1842. Skaft i perlemor. Eierinitial.

Vurdering
NOK 1 500
98
Teskjeer

Forgylt sølv med emalje
L: 9,5 cm.
Tostrup ca. 1910. Stemplet 925S.

Vurdering
Tilslag
NOK 1 200
99
Teskjeer

Forgylt sølv med emalje
L: 9,5 cm.
Art Deco, ca. 1930.

Vurdering
100
Tumling og tumlinger på stett

Sølv
H: 2,2, 7 og 9 cm. Vekt: 112 gr.
Tumling: 1843. Noe utydelig mesterstempel: LHK? Gravert med 3 navn og datering: 1843, 1919 og 1938.

Vurdering
NOK 1 000–1 500
101
Vekeklipper

Sølv
L: 16,5 cm. Vekt: 75 gr.
St. Petersburg før 1899. Stemplet med bystempel, 84 og AK (kyrillisk).

Vurdering
NOK 1 000–1 500
102
Vikingskip

Sølv med emalje
H: 6 cm. L: 10 cm.
Stemplet 930S. Mester: Marius Hammer, ca. 1910.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 500
103
Butelje

Grålig glass
H: 24 cm.
Gjøvik glassverk, 1823-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
104
Butelje

Grålig glass
H: 22 cm.
Gjøvik glassverk, 1823-1843.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
105
Champagne og vinglass

Klart glass
H: 7 og 11 cm.
Alle utenom 1 stk. stemplet Baccarat.

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 800
106
Hetvinsglass

Klart glass med benhvite spiraler i stetten
H: 17 cm.
Hurdal ca. 1770.

Vurdering
NOK 3 000–4 000
107
Lommeglass

Grønt glass
H: 16,5 cm.
Antagelig Gjøvik glassverk, ca. 1840.

Vurdering
NOK 1 500–2 000
Vase
108
Motzfeldt, Benny(1909-1995)Vase

Glass og metalltråd
H: 16 cm.
Stemplet: Plus BM

Vurdering
NOK 2 000
109
Saltkar

Blått glass
H: 6 og 5 cm.
Gjøvik, 1807-1843. Empire.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 7 500
110
Vinglass

Grålig glass
H: 14 cm.
Hurdal 1780-1800.

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 7 000
111
Vinglass

Grålig glass
H: 13,5 cm.
Hurdal 1780-1800.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
112
Zwibelglass

Blått glass
H: 20 cm.

Vurdering
NOK 1 000
113
Dåse

Porselen
H: 5 cm.
Antagelig Tournay, Belgia, 1700-tallet.

Vurdering
NOK 4 000
Kaffeservise
114
Gulbrandsen, Nora(1894-1978)Kaffeservise

Porselen
H: 18 cm.
Porsgrund porselen, ca. 1930. Art Deco.

Vurdering
NOK 7 000–9 000
Tilslag
NOK 5 000
115
Hunder

Porselen
H: 24 cm.
Staffordshire, England.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 1 800
116
Kaffekanne

Porselen
H: 21 cm.
Stemplet Meissen.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
Flora Danica
117
PotteskjulerFlora Danica

Porselen
H: 19 cm.
Den kongelige Porcelainsfabrik, København. Ca. 1923. Merket: 20/3571.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
118
Servise

Porselen
Bing & Grøndahl, Kjøbenhavn. Ca. 1920.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 7 500
119
Tallerken

Fajanse
Diam.: 23 cm.
Drammen, 1760-1780.

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
120
Terrin med lokk

Porselen
H: 19 cm. L: 29 cm B: 20 cm.
Kinesisk eksportporselen, 1700-tallet.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
121
Terrin med lokk

Porselen
H: 22 cm. L: 35 cm. D: 22 cm.
Kinesisk eksportporselen: Imari. 1700-tallet.

Vurdering
NOK 3 000–5 000
122
Vaser

Porselen
H: 25,5 cm.

Vurdering
NOK 5 000
123
Ølbolle

Porselen
H: 5,5 cm. Diam.: 13,5 cm.
Porsgrund Porselen. Ca. 1930. Fra serien: Nordisk.

Vurdering
NOK 2 000–2 500
Tilslag
NOK 1 500
124
Armstol

Forgylt og lakket tre
H: 88 cm.
Louis-Seize stil. Stoppet sete, rygg og armlener.

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 3 000
125
Bord

Malt og forgylt tre
H: 76 cm. Diam.: 57 cm.
Rokokko stil.

Vurdering
126
Gulvur

Ek
H: 225 cm.
England, sent 1700-tallet.

Vurdering
127
Skjermbrett

Forgylt tre
156x43+49+43
Montert med tøy, speil og pastorale motiver i akvarell.

Vurdering
128
BilledvevHjørungavåg

Bomull renning og ull innslag
236x103
Vevet etter kartong av Gerhard Munthe.

Vurdering
NOK 20 000
129
Kaminur

Brennforgylt bronse
H: 35 cm.
Empire-stil. Urskive i hvit emalje.

Vurdering
NOK 1 500
Tilslag
NOK 2 200
130
Løvekrus

Bonet tre
H: 25 cm.
Norge, tidlig 1800-tallet.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 200
Budeie og kyr ved vanningsted 1883
131
Askevold, Anders(1834-1900)Budeie og kyr ved vanningsted 1883

Olje på lerret
56x41
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1883.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Fjellandskap
132
Barlag, Philip(1840-1913)Fjellandskap

Olje på lerret
24x37
Signert nede t.h.: Barlag

Vurdering
NOK 2 000
133
Barth, Carl Wilhelm(1847-1919)Fra Drøbak 1881

Blyant på papir, lysmål
10x17
Signert nede t.h.: C. W Barth. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Drøbak 24/6 81

Vurdering
NOK 1 000
Tilslag
NOK 1 000
Dampskipet Dana ved et skibbrudd 1894
134
Bennetter, Johan Jacob(1822-1904)Dampskipet Dana ved et skibbrudd 1894

Olje på lerret
96x143
Signert nede t.v.: J: Bennetter
Datert nede t.h.: 30/3 1894

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000 med forbehold
Fiskebåter i havn
135
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i havn

Olje på lerret
34x50
Signert oppe t.h.: E. Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 5 500
136
Bergh, Anton(1828-1907)Mannsportrett

Olje på lerret
41x32
Signert nede t.h.: A. Bergh

Vurdering
Tilslag
NOK 2 000
137
Bergslien, Brynjulf(1830-1898)Den første skrekk 1895

Gips
41x48
Signert og datert nede t.h.: B Bergslien 1895

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 5 000
Fra Kroken i Sogn 1876
138
Borgen, Fredrik(1852-1907)Fra Kroken i Sogn 1876

Olje på papir, oppklebet på plate
15x25
Signert og datert nede t.h.: Fr. Borgen 76

Vurdering
Mannsportrett
139
Bratland, Jacob(1859-1906)Mannsportrett

Olje på lerret
25x28
Signert nede t.h.: Jac Bratland-

Vurdering
NOK 8 000
Tilslag
NOK 5 000
Kystlandskap med bautasteiner og måke 1844
140
Baade, Knud(1808-1879)Kystlandskap med bautasteiner og måke 1844

Olje på lerret
36x51
Signert og datert nede t.v.: Baade 1844.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
141
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Strandheim 1917

Olje på lerret
22x40
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Strandheim juli 1917 Hans-Dahl

Vurdering
Fra Bryggen i Bergen
142
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Bryggen i Bergen

Olje på lerret, oppklebet på plate
20x41
Signert og stedsbestemt nede t.h.: Hans - Dahl Bergen Baderne mellem Muren og Torvet

Vurdering
NOK 30 000
Fjordlandskap
143
Dahl, Hans Andreas(1881-1919)Fjordlandskap

Olje på lerret
100x66
Signert nede t.v.: Hans Andreas Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 37 000
Stenstudie fra Nystuen på Filefjell 1850
144
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Stenstudie fra Nystuen på Filefjell 1850

Olje på plate
37x45
Signert, stedsbestemt og datert t.h. på midten: Nÿestuen d. 27 aug. 1850. J Dahl

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Hvilende seterjente
145
Ender, Axel(1853-1920)Hvilende seterjente

Olje på lerret
40x26
Signert nede t.v.: Axel Ender-

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 37 000
Havneparti Nederland 1884
146
Grimelund, Johannes(1842-1917)Havneparti Nederland 1884

Olje på lerret
34x65
Signert, noe utydelig stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund 1884 ... .27 8 84

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
147
Grønvold, Bernt(1859-1923)Kvinneportrett

51x39
Signert opp t.h.: Bernt Grønvold

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 000
Skavellen i Valders 1866
148
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skavellen i Valders 1866

Akvarell på papir, lysmål
23x53
Signert nede t.h.: HFG
Stedsbestemt og datert nede t.h.: Skavellen i Valders 9 Septh 66

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Skuter ved forreven kyst 1893
149
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Skuter ved forreven kyst 1893

Blyant og lavering på papir, lysmål
20x42
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1893

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
150
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Studier

Blyant på papir, lysmål
22x30
Usignert

Vurdering
NOK 5 000
Innsjø med robåt
151
Gørbitz, Johan(1782-1853)Innsjø med robåt

Olje på plate
33x42
Signert nede t.h.: J Gørbitz

Vurdering
Skibbrudd 1894
152
Hansteen, Nils(1855-1912)Skibbrudd 1894

Blandingsteknikk på papir, lysmål
30x23
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 94

Vurdering
153
Harr, Karl-Erik(1940-)Hamarøy

Olje på lerret
46x55
Signert opp t.h.: K E Harr

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
154
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Mannsportrett 1875

Blyant på papir, lysmål
42x31
Signert og datert nede t.v.: Hans Heyerdahl 75.

Vurdering
155
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Tømmerhus i Nordland 1905

Blandingsteknikk, lysmål
78x60
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 05

Vurdering
NOK 5 000
Skogslandskap Aften 1897
156
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Skogslandskap Aften 1897

Olje på lerret
86x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1897

Vurdering
NOK 10 000
Vibberodden fyr Egersund 1923
157
Haaland, Lauritz(1855-1938)Vibberodden fyr Egersund 1923

Lavering på papir, lysmål
20x25
Signert nede t.h.: Lauritz Haaland. Påtegnet nede t.v.: Hvidingsö November 1923

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 2 000
Fra Citadeløya i Fredriksvern 1900
158
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Fra Citadeløya i Fredriksvern 1900

Olje på plate
35x40
Signert og datert nede t.h.: H J 1900.

Vurdering
Seilskute ved kyst
159
Johnssen, Hjalmar(1852-1901)Seilskute ved kyst

Olje på mahognyplate
32x41
Signert nede t.h.: Hjalmar Johnssen

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
Bondegård 1887
160
Jorde, Lars(1865-1939)Bondegård 1887

Olje på plate
34x48
Signert og datert nede t.h.: Lars Jordet 87

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 8 000
Steinknauser dekket av sne
161
Juell, Tore(1942-)Steinknauser dekket av sne

Olje på plate
80x99
Signert nede t.h.: T. Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fiskevær
162
Juul, Ole(1852-1927)Fiskevær

Olje på lerret
38x60
Signert nede t.h.: Ole Juul.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
163
Kolb, Hans(1877-1951)Kvinne i fluktstol

Olje på lerret
74x65
Signert nede t.h.: Kolb

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 200
Interiør
164
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Interiør

Olje på lerret
59x75
Signert nede t.h.: Fr. Kolstø.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 7 500
I Solveggen 1895
165
Kongsrud, Anders(1866-1938)I Solveggen 1895

Olje på lerret
66x27
Signert og datert nede t.v.: A Kongsrud 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 4 800 med forbehold
Sittende gutt
166
Krohg, Christian(1852-1925)Sittende gutt

Akvarell på papir
20x24
Usignert

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Klosterbibliotek 1881
167
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Klosterbibliotek 1881

Olje på lerret
53x79
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St-Lerche 81.

Vurdering
Portrett av Lauritz Nicolai Kraft
168
Munch, Jacob(1776-1839)Portrett av Lauritz Nicolai Kraft

Olje på lerret
58x49
Usignert

Vurdering
NOK 20 000
Vårvind Sandvika 1887
169
Munthe, Gerhard(1849-1929)Vårvind Sandvika 1887

Olje på lerret
41x32
Signert og datert nede t.v.: G Munthe -87.

Vurdering
Fossefall med kvernhus 1909
170
Müller, Morten(1828-1911)Fossefall med kvernhus 1909

Olje på lerret
45x63
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller: 09.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 20 000
Fossestryk 1891
171
Müller, Morten(1828-1911)Fossestryk 1891

Olje på papir, oppklebet på lerret
29x41
Signert og datert nede t.h.: 91 Morten Müller

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fiskevær i Nord-Norge 1885
172
Nielssen, Johan(1835-1912)Fiskevær i Nord-Norge 1885

Olje på mahognyplate
24x43
Signert og datert nede t.v.: Johan Nielsen 1885.

Vurdering
Norsk fjordlandskap
173
Nordgren, Axel Wilhelm(1828-1888)Norsk fjordlandskap

Olje på lerret
73x132
Signert nede t.v.: A. Nordgren.

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
174
Nordgren, Axel Wilhelm(1828-1888)Romsdalen 1858

34x46
Stedsbestemt og datert nede t.v.: Romsdalen. 7/58

Vurdering
Tilslag
NOK 10 500
Fjordlandskap med folkeliv
175
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med folkeliv

47x69
Signert nede t.v.: A. Normann.

Vurdering
Fjordlandskap med folkeliv
176

Olje på lerret
121x160
Signert nede t.v.: A. Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 78 000
Fjordlandskap med robåt
177
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med robåt

Olje på lerret
76x95
Signert nede t.h.: A Normann

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000 med forbehold
Fra Ledaal 1889
178
Peterssen, Eilif(1852-1928)Fra Ledaal 1889

Olje på lerret
71x109
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: EP. Ledaal. 89.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Fisker trekker garn
179
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fisker trekker garn

Olje på mahognyplate
34x52
Signert nede t.v.: A Rasmussen

Vurdering
Tilslag
NOK 28 000
Fjordlandskap 1867
180
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fjordlandskap 1867

Olje på lerret
31x46
Signert og datert nede t.v.: A. Rasmussen. 1867.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000 med forbehold
Fra Sognefjorden 1907
181
Rasmussen, Anton(1842-1914)Fra Sognefjorden 1907

Olje på lerret
42x69
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen 1907

Vurdering
NOK 20 000
Seilskip og losbåt ved Lindesnes 1844
182
Schiertz, Franz Wilhelm(1813-1887)Seilskip og losbåt ved Lindesnes 1844

Olje på lerret
37x53
Signert og datert nede t.h.: W. Schiertz. 1844.

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
Fra Kavringstranden
183
Schjøth, Claus Th.(1852-)Fra Kavringstranden

Olje på lerret
36x65
Signert nede t.v.: Schjøth

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
184
Sinding, Elisabeth(1846-1930)Hester og vogner

Penn og lavering, lysmål
14x28
Signert nede t.h.: ES.

Vurdering
NOK 2 000
Tilslag
NOK 2 000
Fiskevær i Lofoten
185
Sinding, Otto(1842-1909)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
38x50
Signert nede t.h.: Otto Sinding-

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
Landskap med åker
186
Skramstad, Ludvig(1855-1912)Landskap med åker

Olje på lerret
43x61
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad

Vurdering
Fra Smøla
187
Smith-Hald, Frithjof(1846-1903)Fra Smøla

Olje på plate
19x24
Signert nede t.h.: Smith Hald

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fra Seinen 1890
188
Stenersen, Gudmund(1863-1934)Fra Seinen 1890

Olje på lerret
46x60
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: G. Stenersen Paris 90

Vurdering
Parti fra Helgoland 1849
189
Sørensen, Carl Fredrick(1818-1879)Parti fra Helgoland 1849

25x32
Signert nede t.v.: C F Sørensen
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Helgoland 22 Apr 1849 CFS

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Skogsti 1890
190
Tannæs, Marie(1854-1939)Skogsti 1890

Olje på lerret
58x86
Signert og datert nede t.v.: Marie Tannæs. 90.

Vurdering
Gårdstun
191
Tannæs, Marie(1854-1939)Gårdstun

Olje på lerret
34x45
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

Vurdering
Apsis til kirken St. Jaques, Dieppe
192
Thaulow, Frits(1847-1906)Apsis til kirken St. Jaques, Dieppe

Olje på lerret
65x50
Signert nede t.v.: Frits Thaulow.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Havneparti Holland
193
Thaulow, Frits(1847-1906)Havneparti Holland

Olje på plate
19x25
Signert nede t.h.: F.T.

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
Reven tar gåsen
194
Uchermann, Karl(1855-1940)Reven tar gåsen

Blyant og akvarell på papir, lysmål
19x30
Signert nede t.v.: Karl Uchermann.

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Fra Trondheimsfjorden
195
Ukjent, kunstnerFra Trondheimsfjorden

34x47
Usignert. Stedsbestemt og noe utydelig datert nede t.h.: Trondhjemsfjorden Aug. 99

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 600
196
Ukjent, kunstnerLandskap med hus med stråtak 1873

20x27
Noe utydelig signert og datert nede t.v.: JW 73?

Vurdering
Skute ved stenet strand
197
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Skute ved stenet strand

Olje på lerret
50x100
Signert nede t.h.: N. Ulfsten.

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Lesende kvinne 1886
198
Ulving, Even(1863-1952)Lesende kvinne 1886

Olje på lerret
57x46
Signert og datert nede t.h.: E Ulving 86.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
Hollandske kyr og møller 1895
199
Westerbeek, Cornelis(1844-1903)Hollandske kyr og møller 1895

Olje på lerret
51x78
Signert og datert nede t.h.: C Westerbeek 95.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Fossefall 1867
200
Wexelsen, Christian(1830-1883)Fossefall 1867

Olje på lerret
63x57
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: C Wexelsen 1867

Vurdering
Tilslag
NOK 23 000
Fra Bygdøy 1895
201
Wildenradt, Johann Peter(1861-1904)Fra Bygdøy 1895

Olje på lerret
54x41
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: I Pr. Wildenradt. Bygdö 1895.

Vurdering
NOK 10 000
202
Abrahamsson, Ola(1883-1980)Oppstilling med asters i mugge 1955

Olje på lerret
58x53
Signert og datert nede t.h.: Ola Abrahamsson. 55.

Vurdering
Tilslag
NOK 2 400
Oppstilling med byste 1986
203
Amatruda, Marilyn(1947-)Oppstilling med byste 1986

Olje på lerret
91x98
Signert og datert nede t.h.: Amatruda 86.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
204
Andersen, Snorre(1914-1979)Nonnene går forbi 1949

Olje på plate
81x100
Signert og datert nede t.h.: Snorre Andersen -1949.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fabrikker
205
Aulie, Reidar(1904-1977)Fabrikker

Olje på lerret
63x100
Signert nede t.h.: Aulie

Vurdering
Solsikker 1947
206
Aulie, Reidar(1904-1977)Solsikker 1947

Olje på lerret
90x75
Signert og datert nede t.h.: Aulie -47

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
207
Aulie, Reidar(1904-1977)Kronglefuru 1927

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Aulie 27.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Fra Svolvær havn
208
Berger, Einar(1890-1961)Fra Svolvær havn

Olje på lerret
123x113
Signert oppe t.h.: E Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 17 000
209
Berger, Einar(1890-1961)Seilskute

Olje på lerret
32x26
Signert oppe t.h.: E Berger

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 800
Fiskebåter i rom sjø
210
Berger, Einar(1890-1961)Fiskebåter i rom sjø

Olje på lerret
98x100
Signert oppe t.h.: E Berger

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Figur i landskap 1982
211
Bleken, Håkon(1929-)Figur i landskap 1982

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -82

Vurdering
Tilslag
NOK 18 500
Høstdag
212
Diriks, Edvard(1855-1930)Høstdag

Olje på plate
53x73
Signert nede t.h.: Diriks.

Vurdering
Kystlandskap
213
Diriks, Edvard(1855-1930)Kystlandskap

Olje på lerret
70x58
Signert nede t.v.: Diriks.

Vurdering
NOK 30 000
Fra Lillehammer
214
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Lillehammer

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: Thv. E

Vurdering
Tilslag
NOK 12 000
215
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Klippelandskap med mann og båt 1921

Olje på lerret
56x68
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1921

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
Markblomster Almunecar
216
Finne, Ferdinand(1910-1999)Markblomster Almunecar

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Ferdinand Finne

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
Oppstilling med dukker 1930
217
Fjell, Kai(1907-1989)Oppstilling med dukker 1930

Olje på plate
95x65
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -30

Vurdering
218
Grande, Severin(1869-1934)Portrett av Henrik Sørensen 1909

Olje på lerret
80x61
Signert nede t.h.: Grande
Signert og datert nede t.v.: (innbrettet) Grande 1909

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
219
Grande, Severin(1869-1934)Oppstilling med blomster i krukke og veske 1918

Olje på lerret
47x42
Signert og datert nede t.h.: S Grande -18

Vurdering
Tilslag
NOK 2 500
Broer over Seinen 1929
220
Grande, Severin(1869-1934)Broer over Seinen 1929

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: S Grande -29

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000 med forbehold
Elegi
221
Gunnerud, Arne Vinje(1930-)Elegi

Bronse
H: 34 cm.
Signert på plinten: A. V. G.

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
222
Hamsun, Tore(1912-1995)Lys sommerdag 1991

Olje på lerret
64x80
Signert og datert nede t.v.: T. Hamsun -91

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
Åkerlandskap sørlandet 1993
223
Hamsun, Tore(1912-1995)Åkerlandskap sørlandet 1993

Olje på lerret
51x98
Signert og datert nede t.h.: T. Hamsun -93

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Kvinneakt i interiør 1965
224
Hamsun, Tore(1912-1995)Kvinneakt i interiør 1965

Olje på lerret
48x86
Signert og datert nede t.h: Hamsun -65

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 000
August måned 1980
225
Harr, Karl-Erik(1940-)August måned 1980

Olje på lerret
47x55
Signert og datert nede t.v.: K E Harr 80

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Fra Vågå 1927
226
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Vågå 1927

Olje på lerret
33x45
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Vaage -27

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Fra Skagen 1910
227
Hauge, Marie(1864-1931)Fra Skagen 1910

Olje på lerret
37x48
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Marie Hauge Skagen 1910

Vurdering
Portrett av Nordahl Grieg 1930
228
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Portrett av Nordahl Grieg 1930

Olje på lerret
101x85
Signert og datert nede t.v.: Astri Welhaven -30

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Potetåkeren 1929
229
Heiberg, Jean(1884-1976)Potetåkeren 1929

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: J Heiberg 29

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
Tre i blomst
230
Hinna, Bernhard(1871-1951)Tre i blomst

Olje på lerret
78x125
Signert nede t.v.: Bernhard Hinna

Vurdering
231
Hjertsen, Sverre(1909-1968)Komposisjon 1968

Olje på lerret
67x65
Signert og datert nede t.h.: Sverre Hjertsen -68.

Vurdering
NOK 3 000
Kafeinteriør Cassis 1929
232
Holbø, Halvdan(1907-1995)Kafeinteriør Cassis 1929

Olje på lerret
55x46
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbö 29.

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 3 000 med forbehold
Fra Särö 1902
233
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Särö 1902

Olje på lerret
65x75
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Th. Holmboe Särö 1902

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Strandparti med gjess 1911
234
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Strandparti med gjess 1911

Olje på lerret
60x68
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1911

Vurdering
Kystlandskap med båter og fugler
235
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Kystlandskap med båter og fugler

Olje på lerret
53x66
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 20 000
Allé 1920
236
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Allé 1920

Olje på lerret
82x109
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe -1920

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Furuer på Bygdø 1920
237
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Furuer på Bygdø 1920

Olje på lerret
104x86
Signert og datert nede t.v.: Th Holmboe 1920

Vurdering
NOK 20 000–25 000
Tilslag
NOK 20 000
Vårkveld, Lillehammer 1951
238
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Vårkveld, Lillehammer 1951

Olje på plate
46x55
Signert og datert nede t.h.: Hjalmar Haalke 1951

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 3 600
Guttemusikant med tuba 1953
239
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Guttemusikant med tuba 1953

Olje på lerret
70x50
Signert og datert nede t.v.: Hj. H 1953

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 4 200
Fra Tresse i Kristiansand
240
Jacobsen, August(1868-1955)Fra Tresse i Kristiansand

Olje på lerret
70x104
Signert nede t.h.: A Jacobsen

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000
241
Juell, Tore(1942-)Krokheia

Olje på plate
29x61
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
Vintermorgen
242
Juell, Tore(1942-)Vintermorgen

Olje på plate
72x122
Signert nede t.v.: T. Juell

Vurdering
Tilslag
NOK 9 000
243
Juell, Tore(1942-)Vårløsning

Olje på plate
65x81
Signert nede t.h.: T. Juell

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 6 000
Sommerlandskap
244
Kavli, Arne(1878-1970)Sommerlandskap

Olje på lerret
34x40
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 36 000
Kjæresten i Skoven
245
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kjæresten i Skoven

Blyant på papir, lysmål
15x20
Signert nede t.v.: T K.

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 35 000
Klokkeren i Bygden vor
246
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Klokkeren i Bygden vor

22x15
Signert nede t.h.: T K

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 38 000
Klokkeren i Bygden vor
247

Penn og lavering på papir, lysmål
29x19
Signert nede t.v.: T K

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 39 000
Ikke kjørende og ikke ridende
248
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Ikke kjørende og ikke ridende

Penn og lavering, lysmål
14x18
Signert nede t.v.: T K

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 65 000
Fra Lauvlia Sigdal 1904
249
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Fra Lauvlia Sigdal 1904

Blandingsteknikk, lysmål
43x66
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen. 1904.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Sommeren 1969
250
Kjær, Anders(1940-)Sommeren 1969

Akryl på lerret
130x190
Signert og datert nede t.h.: Anders Kjær 1969

Vurdering
Boulevard ved natt 1989
251
Knoff, Johan(1935-)Boulevard ved natt 1989

Olje på lerret
125x165
Signert og datert nede t.h.: Knoff 89

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000 med forbehold
Portrett av Pola Gauguin
252
Krohg, Christian(1852-1925)Portrett av Pola Gauguin

Olje på plate
86x65
Signert nede t.v.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
To kvinner ved gårdstun 1927
253
Larsen, Lars(1876-1955)To kvinner ved gårdstun 1927

Olje på lerret
61x83
Signert og datert nede t.h.: Lars Larsen 1927

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
Frukttrær i vinterdrakt 1970
254
Ljøsne, Halvdan(1929-2006)Frukttrær i vinterdrakt 1970

Pastell, lysmå¨l
21x29
Signert og datert nede t.h.: Halvdan Ljøsne -79

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
Gutter på svaberg 1965
255
Midelfart, Willi(1904-1975)Gutter på svaberg 1965

Olje på lerret
67x52
Signert og datert nede t.h.: WM -65

Vurdering
Tilslag
NOK 16 000
Kvinneportrett
256
Mosebekk, Olav(1910-2001)Kvinneportrett

Gouache på papir
66x47
Signert opp t.h.: O. Mosebekk

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 4 600
Portrett
257
Mosebekk, Olav(1910-2001)Portrett

Kulltegning på papir, lysmål
47x33

Vurdering
Tilslag
NOK 2 800
258

Kulltegning på papir, lysmål
45x32

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
259
Mæhle, Ole(1904-1990)Nattstudie 1940

Olje på plate
32x38
Signert og datert opp t.v.: Ole Mæhle 40

Vurdering
NOK 2 000
Skjærgårdslandskap
260
Onsager, Søren(1878-1946)Skjærgårdslandskap

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Søren Onsager

Vurdering
Tilslag
NOK 13 500
Fra Godøya 1981
261
Opdahl, Ørnulf(1944-)Fra Godøya 1981

44x61
Signert og datert nede t.v.: Örnulf Opdahl - 1981

Vurdering
Tilslag
NOK 6 500
Fiskere
262
Revold, Axel(1887-1962)Fiskere

Olje på lerret
78x98
Signert nede t.v.: Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
263
Rian, Johs.(1891-1981)Palett

Oljemaling på treverk
41x40
Signert oppe t.v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
To gutter 1937
264
Rian, Johs.(1891-1981)To gutter 1937

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: J Rian 37

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 22 000
265
Rian, Johs.(1891-1981)Gårdstun vinter

Olje på plate
32x41
Signert nede t.v.: J Rian

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 3 000
Ut i rommet 1972
266
Rian, Johs.(1891-1981)Ut i rommet 1972

Olje på lerret
101x81
Signert og datert nede t.v.: J Rian 72

Vurdering
Tilslag
NOK 68 000
267
Risberg, Harald(1917-1996)Fiskevær i Lofoten 1950

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.h.: Risberg 50.

Vurdering
Tilslag
NOK 3 000
Bekkeblomster 1992
268
Rittun, Thorstein(1929-2018)Bekkeblomster 1992

Olje på lerret
100x66
Signert og datert nede t.h.: Rittun 92

Vurdering
Tilslag
NOK 12 500
269
Rolfsen, Alf(1895-1979)Utkast til freske Vestre krematorium 1936

Blandingsteknikk på plate
68x66
Signert og datert nede t.h.: Mai 1936 AR

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 15 000
Komposisjon 1964
270
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1964

Olje på lerret
80x100
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -64

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
271
Rumohr, Knut(1916-2002)Studie I 1977

Olje på lerret
39x49
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -77

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
272
Schultz, Alexander(1901-1981)Kystlandskap 1980

Akvarell, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: A. Schultz

Vurdering
NOK 3 000–5 000
Tilslag
NOK 2 000
Fra Fjellveien
273
Smith-Hald, Bjørn(1883-1964)Fra Fjellveien

Olje på lerret
49x64
Signert nede t.v.: Bjørn Smith-Hald

Vurdering
NOK 4 000
Tilslag
NOK 4 400
Fra Venezia 1957
274
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Venezia 1957

Olje på plate
61x45
Signert og datert nede t.h.: O. Strømme -57

Vurdering
275
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon 1968

Olje på plate
66x75
Signert og datert nede t.h.: O Strømme -68

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
Gateparti 1922
276
Sørensen, Henrik(1882-1962)Gateparti 1922

Olje på plate
33x46
Signert og datert nede t.h.: HS 22

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Rødt 1992
277
Tangen, Olaf(1903-1997)Rødt 1992

Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -92

Vurdering
NOK 5 000
Tilslag
NOK 2 800 med forbehold
278
Tangen, Olaf(1903-1997)Sommer på Sjursholmen 1959

Olje og tempera på plate
85x116
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -59

Vurdering
Tilslag
NOK 4 000
Fra Blindtarmen i Kragerø 1944
279
Tangen, Olaf(1903-1997)Fra Blindtarmen i Kragerø 1944

Olje på plate
73x92
Signert og datert nede t.v.: -Tangen 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
280
Tangen, Olaf(1903-1997)Himmel og hav 1976

Gouache, lysmål
22x30
Signert og datert nede t.h.: -Tangen -76

Vurdering
281
Tangen, Olaf(1903-1997)Sollys 1969

Gouache, lysmål
14x21
Signert og datert nede t.v.: -Tangen -69

Vurdering
NOK 2 000
282
Thorbjørnsen, Simon(1879-1951)Portrett av fisker 1935

Blandingsteknikk, lysmål
34x27
Alle signert nede t.h.: STH. En datert nede t.h.: 1935. En påtegnet nede t.v.: Simen

Vurdering
Tilslag
NOK 1 500
283
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Høstlandskap

Olje på plate
33x41
Signert nede t.h.: R. Th

Vurdering
Tilslag
NOK 3 800
Sommerlandskap 1942
284
Thygesen, Rudolph(1880-1953)Sommerlandskap 1942

Olje på lerret
60x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th 42

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
Landskap i regnvær Morkdalen 1928
285
Tunold, Bernt(1877-1946)Landskap i regnvær Morkdalen 1928

Olje på lerret
67x82
Signert og datert nede t.h.: Bernt Tunold 1928

Vurdering
NOK 10 000–20 000
Fra Beaulieu, franske riviera
286
Ulving, Even(1863-1952)Fra Beaulieu, franske riviera

Olje på lerret
32x46
Signert nede t.v.: E Ulving

Vurdering
Tilslag
NOK 4 200
287
Undersaker, Gustav(1887-1972)Høstlandskap

Pastell på papir
32x47
Signert nede t.h.: Undersaker

Vurdering
NOK 1 500
Stilleben 1948
288
Weidemann, Jakob(1923-2001)Stilleben 1948

Olje på plate
89x116
Signert og datert nede t.h.: Weidemann -48

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Inntrykk fra naturen 1980
289
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1980

Olje på lerret
125x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 80

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 135 000
290
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Olje på plate
52x62
Signert nede t.v.: Weidemann.

Vurdering
Tilslag
NOK 44 000
Inntrykk fra naturen 1988
291
Weidemann, Jakob(1923-2001)Inntrykk fra naturen 1988

Olje på lerret
150x150
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 88

Vurdering
Komposisjon 1988
292
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1988

Olje på lerret
150x150

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
Bukett i grønn krukke
293
Weiglin, Anne(1945-)Bukett i grønn krukke

Olje på lerret
80x60
Signert nede t.h.: Anne Weiglin

Vurdering
NOK 3 000
Tilslag
NOK 2 800

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på