Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Jæren 1897
Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen
Vurdering
NOK 25 000–30 000
Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00
Tilslag NOK 20 000
Olje på lerret
37x55
Vurdering
NOK 25 000–30 000
Dette er et typisk stemningsmaleri fra Eilif Peterssens hånd med den ensomme hesten som står rolig gressende i det blålige skjær fra en sen sommerkveld.