Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Store sal, Gamle Logen

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Fra Jæren 1897

Olje på lerret
37x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Eilif P 97 Jæderen

Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Vurdering
NOK 25 000–30 000

Tilslag NOK 20 000

Dette er et typisk stemningsmaleri fra Eilif Peterssens hånd med den ensomme hesten som står rolig gressende i det blålige skjær fra en sen sommerkveld.