Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Store sal, Gamle Logen

Dahl, Hans (1849-1937)
Roende kirkefølge om våren fra Balestrand

Olje på lerret
92x143
Signert nede t.v.: Hans - Dahl

Auksjonert mandag 26. mai 2003 kl 18:00

Vurdering
NOK 400 000

Balestrand lokale kirke, Tjugum kirke, befinner seg på den andre siden av Esefjorden i forhold til Balestrand. Det kan være 17. mai feiring kunstneren her har villet fremstille med robåter på vei til kirke. Kvikne Hotell kan ses i bakgrunnen.