Auksjon lørdag 19. august 2000 kl 15:00
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)
Eplegren 1983

Olje og bladgull på plate
20x12
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 83

Vurdering
NOK 2 000

Auksjonert lørdag 19. august 2000 kl 15:00

Tilslag NOK 4 800

Fra et brev til tidligere eier fra kunstneren: Det lille eple-bildet var ikke så mye å si om, annet enn at det er blått og gult, som fargene i det svenske flagg, og det minner meg om en dame på 83, mor Gerda, fra Södermanland. Alt mor Gerda tar hånd i blir godt og vakkert. Hun var som ung høy og lys og hun hører med til dem som gjør litt mer enn nødvendig hver dag, slik at hun restaurerer verden. Hun er enke og har slett ikke hatt det lett i livet, men er evig optimist. Jeg tenkte på henne da jeg laget dette bilde, noe godt og frodig.