Friluftsauksjon

Auksjon lørdag 19. august 2000 kl 15:00

Katalog med tilslag

1
Brunsvik, Bjarne(1918-1993)Svaberg 1973

Litografi, lysmål
44x58
Signert og datert nede t.h.: Bj. Brunsvik -73.

NOK 1 000
2
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Skiløper

Fargelitografi, lysmål
75x55
Signert nede t.h.: Eikaas

NOK 1 500
3
Ekeland, Arne(1908-1994)Komposisjon med figurer

Litografi, lysmål
51x53
Signert nede t. h.: Arne Ekeland

NOK 1 500
4
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinne

Tresnitt, lysmål
27x18
Signert nede t.h.: Kai Fjell

5
Gauguin, Paul René(1911-1976)To figurer i båt 1949

Lito, lysmål
41x52
Signert og datert nede t.h.: Paul Gauguin 1949

NOK 1 200–1 500
6
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Felespill i storm

Serigrafi, lysmål
40x50
Signert nede t.h.: Espolin Johnson.

Tilslag NOK 13 000
7
Kihle, Harald(1905-1997)Guro rid til ottesong 1973

Fargelitografi, lysmål
41x50
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 73
Nummerert nede t.v.: 22/150

NOK 12 000–14 000
Tilslag NOK 13 000
8
Kihle, Harald(1905-1997)Høylasset 1968

Litografi, lysmål
49x57
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle Lito 1968

NOK 10 000–12 000
9
Kihle, Harald(1905-1997)Hingst på hestemarken 1963

Litografi, lysmål
44x63
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle 1963

NOK 5 000–6 000
10
Kihle, Harald(1905-1997)Såmannen 1930

Tresnitt, lysmål
19x27
Signert nede t.h.: Harald Kihle ca 1930

NOK 7 000
11
Kihle, Harald(1905-1997)Fjordingen 1980

Tresnitt på papir, lysmål
13x14
Signert og datert nede t.h.: Harald Kihle -80

NOK 4 000
12
Villon, Jacques(1875-1963)To kvinner på terrasse

Fargelitografi, lysmål
61x72
Signert i platen nede t.v.: Henri Matisse
Signert nede t.h.: Henri Matisse

Tilslag NOK 10 500
13
Nerdrum, Odd(1944-)Isola

Litografi, lysmål
46x60
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Tilslag NOK 12 500
14
Nerdrum, Odd(1944-)Par

Litografi, lysmål
45x74
Signert nede t.h.: Nerdrum

NOK 10 000
Tilslag NOK 11 500
15
Nerdrum, Odd(1944-)Kvinne i døråpning

Litografi, lysmål
59x52
Signert nede t.h.: Nerdrum

16
Nerdrum, Odd(1944-)Kvinne på seng

Litografi, lysmål
54x73
Signert nede t.h.: Nerdrum.

NOK 10 000
Tilslag NOK 10 000
17
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon i blått, rødt og gult 1974

Serigrafi, lysmål
54x71
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr -74

NOK 2 000
18
Sitter, Inger(1929-2015)Blå komposisjon

Serigrafi, lysmål
73x55
Signert nede t.h.: Inger Sitter
Nummerert nede t.v.: 96/165

NOK 2 000
19
Sohlberg, Harald(1869-1935)Måneskinn

Radering, lysmål
20x28
Signert i platen nede t.h.: Sohlberg

NOK 5 000
20
Storstein, Aage(1900-1983)Have, Landskap, Hus 1952

Litografi, lysmål
42x60
Alle signert og datert: Storstein 23/7 -52 og: Storstein -52 og: Storstein Holmsbu -52

NOK 2 000
21
Storstein, Aage(1900-1983)Landskap 1964, Sittende pike 1952

Litografi, lysmål
50x65, 45x32
Signert nede t. v.: Storstein -64 og, nede midt på.: Storstein 2/6 -52

NOK 1 500
22
Sæle, Hans(1954-)Gogsjøpiken

Litografi, lysmål
56x44
Signert nede t. h.: Hans Sæle

NOK 3 000
Tilslag NOK 12 000
23
Thaulow, Frits(1847-1906)Vaskekoner i Quimperlé

Fargeradering, lysmål
54x69
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Nummerert nede t.v.: 124

Tilslag NOK 18 000
24
Vuillard, Edouard(1868-1940)Rosa interiør

Fargelitografi
36x28
Usignert

NOK 1 500
25
Werenskiold, Erik(1855-1938)Gårdsbruk, bjelleku og reinsdyr

Raderinger, lysmål
33x37
Alle signert nede t.h.: Erik Werenskiold
2 stk. signert i platen: EW

NOK 2 000
26
Winge, Sigurd(1909-1970)Frise I 1950

Radering, lysmål
32x99
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Winge -50

27
Zorn, Anders(1860-1920)Edö 1907

Radering, lysmål
22x15
Signert nede t.h.: Zorn
Signert og datert i platen: Zorn 1907

Tilslag NOK 13 000
28
Zorn, Anders(1860-1920)Balance 1919

Radering, lysmål
21x15
Signert nede t.h.: Zorn
Signert og datert i platen: Zorn 1919

Tilslag NOK 17 000
29
Zorn, Anders(1860-1920)Bondejente

Radering, lysmål
19x14
Signert nede t. h.: Zorn. Signert og datert i platen: Zorn 1918.

NOK 7 000–9 000
30
Anker, John Collett(1919-2003)Angre, Åmotsdal

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: J. Anker.

NOK 1 000
31
Barlag, Philip(1840-1913)Fjordlandskap 1870

Olje på lerret
32x48
Signert og datert nede t.h.: Barlag 70.

NOK 10 000
32
Berger, Einar(1890-1961)Båt i Nord-Norge

Olje på lerret
48x99
Signert nede t.h.: E Berger

NOK 3 000–5 000
33
Christensen, Finn(1920-2009)Konstantinbuen i Roma

Olje på lerret
46x56
Signert nede t.h.: Finn Christensen.

Tilslag NOK 11 000
34
Dahl, Hans(1849-1937)Båt ved strand

Olje på plate
25 X 20
Signert nede t. v.: Hans Dahl

35
Dahl, Olaf(1842-1895)Kvinne ved seter i fjellandskap 1871

Olje på lerret
37x52
Signert og datert nede t.v.: O. Dahl. 71.

36
Dal, Harald(1902-1972)Hus og båt i fjordlandskap 1943

Olje på lerret
52x72
Signert og datert nede t.v. : H. Dal -43.

37
Diriks, Edvard(1855-1930)Setergrend med mennesker og dyr 1882

Olje på plate
22x39
Signert og datert nede t.v.: Diriks 1882

38
Disen, Andreas(1845-1923)Fjellandskap 1919

Olje på plate
31x50
Signert og datert nede t.v.: A Disen. 1919.

NOK 4 000
39
Ekeland, Arne(1908-1994)Figurer i grønt landskap

Gouache, lysmål
27x24
Signert nede t.v.: AE.

Tilslag NOK 12 500
40
Ekeland, Arne(1908-1994)Sjø og land

Gouache, lysmål
29x29
Signert nede t.v.: AE.

Tilslag NOK 11 500
41
Engebret, Bjarne(1905-1985)Trær - Sagene 1948

Olje på lerret
100x121
Signert og datert nede t.h.: Bjarne Engebret. 48.

Tilslag NOK 15 000
42
Erichsen, Eyolf Nagell(1908-1979)Valmuer

Olje på lerret
70x85
Signert noe utydelig nede t.v.: E. Nagell

NOK 4 000
43
Eriksen, Erik(1923-1976)Gul komposisjon 1970

Olje på lerret
73x92
Signert og datert nede t.h.: Erik Eriksen 70

44
Eriksen, SigurdFra Akershus Festning

Olje på plate
38x51
Signert nede t.h.: Sigurd Eriksen

NOK 5 000
45
Friis, Karin(1931-)Fjellrabbe

Olje på plate
23x28
Signert nede t.h.: Karin Friis

NOK 1 500
46
From, Einar(1872-1972)Vinterlandskap med kvinne som vasker

Olje på plate
52x44
Signert nede t. h.: Einar From

NOK 3 000–4 000
47
Geelmuyden, B.Rose i vase 1914

Olje på lerret
43x29
Signert og datert nede t.h.: B Geelmuyden 1914

48
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Hitterelva, Røros

Blandingsteknikk på papir, lysmål
13x25
Signert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch.

NOK 1 500
49
Grande, Severin(1869-1934)Bymotiv 1929

Olje på lerret
66x81
Signert og datert nede t. v.: Grande 1929

NOK 10 000
50
Greve, Anita(1903-1972)Ved Kartago

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: A.G.

51
H-Mark, Anthony(1817-1886)Seilskute i åpent farvann

Olje på lerret
75x100
Signert nede t. h.: H Anthony.

52
Holbø, Halvdan(1907-1995)Januar, Lillehammer 1984

Olje på plate
46x42
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 1984

NOK 3 000
53
Holbø, Halvdan(1907-1995)Sommer ved Sjodalsvatn 1975-78

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t.v.: Halvdan Holbø 1975-78

54
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Seilbåter i aftensol 1912

Olje på plate
57x53
Signert og datert nede t.v.: Th H. 16/3-1912.

Tilslag NOK 10 500
55
Høgberg, Karl(1901-1981)Lislelien Leveld

Olje på lerret
89x95
Signert nede t. v.: Karl Høgberg

56
Kaule, Otto(1870-0)Høstlandskap

Olje på lerret
80x110
Signert nede t.h.: O. Kaule

57
Kihle, Harald(1905-1997)Napoleon Detalj etter Velasquez

Olje på plate
16x22
Signert nede t.h.: HK

58
Kihle, Harald(1905-1997)Utsikten fra vårt hotell Paris

Olje på plate
20x27
Signert nede t.v.: HK

59
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Eplegren 1983

Olje og bladgull på plate
20x12
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 83

NOK 2 000
60
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Pinse 1982

Olje og bladgull på plate
57x30
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 82

NOK 10 000
61
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Beger fra Pompei 1982

Olje og bladgull på lerret
28x24

NOK 5 000
Tilslag NOK 11 000
62
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Hjerteblod 1985

Olje på lerret
44x36
Signert og datert nede på midten: Anne Knoff 85

NOK 15 000
Tilslag NOK 13 000
63
Kolstø, Fredrik(1860-1945)Landskap med hus

Olje på lerret
51x75
Sgnert nede t.h.: Fredrik Kolstø.

Tilslag NOK 10 000
64
Krogstad, Bjørn(1943-)Figurer

Olje på lerret
82x62
Signert nede t.h.: B. Krogstad

65
Krohg, Per(1889-1965)Oppstilling med blomster

Olje på plate
55 x 46
Signert nede t. v.: Per Krohg

NOK 20 000
66
Lindaas, Waldemar(1892-1959)Høstlandskap, Rømskog

Olje på plate
60x63
Signert nede t.v.: W.L.

NOK 4 000
67
Lunde, Jardar(1909-)Fjellene venter, Sør-Troms

Olje på plate, oppklebet på plate
37x47
Signert nede t.h.: Jardar Lunde

NOK 3 000
68
Løfdahl, Oscar Magnus(1811-1895)Rjukanfossen 18?4

Gouache
47x38
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: O M Löfdal Pinxit 18?4.

NOK 3 000
69
Michelet, Johan Fredrik(1905-1984)Vernskog 1970

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Michelet 70

NOK 2 000
70
Midelfart, Willi(1904-1975)Landskap i solskinn

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: W. Midelfart

NOK 1 500
71
Midelfart, Willi(1904-1975)Hustak

Olje på plate
42x33
Signert nede t.v.: W. M.

NOK 1 500
72
Midelfart, Willi(1904-1975)Portrett av Agnes Mowinckel

Olje på plate
50x61
Signert nede t.h.: W. M.

73
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Kystlandskap 1944

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: HLM-44

NOK 4 000–5 000
74
Mohr, Hugo Lous(1889-1970)Fra Volda

Olje på lerret
46x55
Usignert

NOK 5 000
75
Mosebekk, Olav(1910-2001)Mor og barn

Kullstift på papir, lysmål
39x48
Signert oppe t.h.: Mosebekk

NOK 2 000
76
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Bøverdalen 1921

Blyant og akvarell på papir, lysmål
45x35
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerh. Munthe. Bæverdalen. 1921.

Tilslag NOK 18 500
77
Nielsen, Carl(1848-1908)Fra Helgeraaen ved Langesundsfjorden 1880

Olje på lerret
24x40
Signert og datert nede t.h.: Carl Nielsen 1880.

Tilslag NOK 16 500
78
Nielssen, Finn(1908-1962)Blå horisont 1941-42

Olje på plate
85x120
Signert og datert nede t.v.: Finn Nielssen 1941-42

79
Njerve, Jan Thomas(1927-2014)Fra en reise i Tunis 1957

Olje på plate
22x27
Signert og datert nede t.h.: J Th Njerve 57.

NOK 2 000–4 000
80
Pettersen, Arvid Jarle(1943-)Bymotiv 1998

Olje på plate
36x50, selve motivet 27x38
Signert og datert nede t.h: A JP - 98

81
Raknerud, Gladys(1912-1997)Lofotlandskap

Olje på lerret
40x50
Signert nede t.v.: Gladys Raknerud

NOK 2 500
82
Revold, Axel(1887-1962)Sommernatt på fjellet

Olje på lerret
65x81
Signert nede t.h.: A Revold

NOK 10 000–12 000
83
Rian, Johs.(1891-1981)Skjærgård med seilbåt 1944

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1944

84
Rom, Per(1903-1985)Naturstudie I, Brekkestø

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Per Rom

NOK 3 000–5 000
85
Rom, Per(1903-1985)Trær 1937

Olje på plate
33x41
Signert og datert med blyant oppe t.h.: Per Rom 37

NOK 3 000
86
Rom, PerKystlandskap

Olje på plate
42x55
Signert nede t.h.: Per Rom

NOK 5 000
87
Rosseland, Inggard(1914-)Høstdag 1977

Olje på lerret
60x66
Signert og datert nede t.v.: I. Rosseland 77

NOK 5 000
88
Rumohr, Knut(1916-2002)Komposisjon 1956

Pastell og blyant, lysmål
42x56
Signert og datert nede t.h.: Knut Rumohr-56

89
Sann, Jacob(1874-1955)Landskap med hus

Olje på lerret
72x80
Signert nede t. v.: Jacob Sann

NOK 4 000
90
Singdahlsen, Andreas(1855-1947)Fra Modum

Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: A Singdahlsen 1884.

NOK 3 000
91
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Vinter i fjellet, Nord-Østerdal 1972

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.h.: Steen-J 72

NOK 3 000
92
Steen-Johnsen, Søren(1903-1979)Vinter i fjellandet. Fra Holøydalen i Nord-Østerda

Olje på lerret
54x67
Signert nede t.h.: Steen-Johnsen

NOK 4 000–5 000
93
Stixrud, Christoffer(1900-1968)Skogsinteriør med elv

Olje på plate
40x48
Signert nede t.h.: Chr. Stixrud

NOK 5 000
94
Storstein, Aage(1900-1983)Den store aspen Holmsbu

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h.: Storstein

NOK 10 000–12 000
95
Storstein, Aage(1900-1983)Trær og sjø og fjell Holmsbu

Olje på plate
40x53
Signert nede t.h.: Storstein

NOK 10 000–12 000
96
Sørensen, Henrik(1882-1962)Résignation 1961

Fargelitografi, lysmål
75x57
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sørensen 1961

NOK 1 500
97
Strømme, Olav(1909-1978)Abstrakt by 1975

Olje på plate
28x33
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: O. Strømme 1975

NOK 5 000
98
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Bøverdalen

Olje på plate
32x41
Signert nede på midten: HS

99
Sørensen, Henrik(1882-1962)Steinbakka

Olje på plate
24x33
Signert og datert nede t.v.: HS 1927

100
Sørensen, Henrik(1882-1962)Alfsonhaugen 1927

Olje på plate
24x33

101
Thorbjørnsen, Simon(1879-1951)Strandgt. Vika 1930

Blandingsteknikk, lysmål
24x19, 24x34 og 24x19
3 ark montert i samme ramme. Alle signert nede t.h.: S Th.

NOK 3 000
102
Tiller, Lars(1924-1994)Oppstilling med krukke, pipe og frukt 1947

Akvarell
33x27
Signert og datert nede t.v.: Lars Tiller -47

NOK 2 000
103
Tiller, Lars(1924-1994)Veien 1946

Olje på plate
60x60
Signert og datert nede t.h.: Lars Tiller -46

NOK 10 000
104
Vagard, Sissel(1943-)Bukett

Olje på lerret
35x27
Signert nede t.h.: S. Vagard

NOK 2 000
105
Wentzel, Gustav(1859-1927)Hytte

Olje på plate
25x41
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 11 000
106
Wexelsen, Christian(1830-1883)Motiv fra Asker 1874

Olje på lerret
50x79
Signert og datert nede t.v.: C Wexelsen 74

Tilslag NOK 25 000
107
Winther-Larsen, Eva(1928-)Oktobermorgen 1981

Olje på lerret
92x92
Signert og datert nede t.h.: Eva Winther-Larssen 81

NOK 4 000
108
Aagaard, Martin(1863-1913)Fra Nærøfjord med folkeliv og fjordabåt

Olje på lerret
64x86
Signert nede t.v.: Aagaard

109
Aas, Alf-Jørgen(1915-1981)Havevinduet

Akvarell, lysmål
60x48
Signert nede t.h.: Alf-Jørgen Aas

110
Aas, Ulf(1919-)Rudolf Nurejev 1981

Blekk på papir
32x26
Signert og datert nede t.v.: Ulf Aas -81

NOK 500
111
BegerGrålig glass

med gravyr
H: 15 cm
Tyskland, 1700-tallet

NOK 6 000
Tilslag NOK 11 500
112
Johansson, Willy(1921-)Bolle

Glass, blågrønt og grått spettet
H: 9,5 cm. Diam.: 16 cm
Signert: Hadeland 2118 W.J.

NOK 1 500
113
Klunkekaraffel

Grålig glass
H: 25 cm.
Klukkeflaske med zirater og "bringebær" med bokstavene A og M.

NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 12 000
114
Beltespenne

Forgylt sølv med emalje
L: 10 cm. Vekt: 50,5 gr.
David Andersen, ca. 1920.

NOK 1 500
115
Kompottskje

Forgylt sølv med emalje
L. 15 cm. Vekt: 33,5 gr.
Art Nouveau. Tostrup, ca. 1910.

NOK 10 000–12 000
116
Lokkbeger

Sølv. Innvendig forgylt
H: 15 cm. Vekt: 275 gr.
Barokk. Skien. Mester: Nels Andersen, virksom 1653-1673

Tilslag NOK 105 000
117
Lysestake

Sølv
H: 21 cm. Fylt.
David-Andersen, ca. 1950.

NOK 2 000
118
Mugge

Sølv
H: 23 cm. Vekt: 381 gr.
Art Deco. Thune, ca. 1930.

NOK 4 000
119
Saltkar

Forgylt sølv med emalje
H: 4,5 cm. Vekt med glassinnsats og skje: 50,5 gr.
Bergen, nyere. Theodor Olsens eftf.

NOK 500
120
Sigarettetui og fyrtøy

Forgylt sølv med emalje
L: 8 og 4 cm. Vekt: 150 gr.
David Andersen, ca. 1910.

121
Skålermed 3 føtter. Par

Sølv
H: 7 cm. Diam.: 13 cm
Samlet vekt: 464 gr. Drammen (Bragernes/Strømsø) ca. 1750. Rokokko

NOK 15 000
Tilslag NOK 24 000
122
Staup

Sølv med rester av forgylling
H: 11,5 cm. Vekt: 134 gr.
Bergen, 1797.

123
Staup på tre føtter

Sølv med rester av forgylling
H: 13 cm. Vekt: 120 gr.
Bergen ca. 1800.

124
Sukker/fløte sett

Sølv
H: 7 cm. Vekt: 327 gr.
Nybarokk. Thune, ca. 1915.

NOK 3 000
125
Sukkerdrysse

Sølv
H: 20 cm. Vekt: 308 gr.
Sheffield, England 1899.

126
Tesil

Forgylt sølv med emalje
L: 15 cm. Vekt: 75 gr.
Dragestil. Tostrup, ca. 1900.

127
Tumlingmed to påloddede hanker.

Sølv. Bergen 1824
H: 3 cm. Diam.: 5 cm
Vekt: 12 gr. Fullstemplet. Mester:
Johan Christian Binter Pihl, virksom 1814-?

128
Tumling

Sølv innvendig forgylt
H: 11,5 cm. Vekt: 74,5 gr.
Bergen, 1806.

NOK 3 000
129
Tumling

Sølv
H: 10 cm. Vekt: 71 gr.
Bergen, 1820

NOK 3 000
130
Vaser på fot

Sølv.
H: 20 cm. Vekt: 643 gr. pr. stk.
David Andersen, ca. 1910

131
Øreskålmed to hanker og fotrand.

Sølv. Christiania, ca. 1720. Régence
H: 3 cm. L (m/hanker): 10,5 cm. Diam.: 6 cm
Vekt: 33 gr.
Mester: Michel Michelsen Rømer, virksom 1707-1739.

132
2 armstoler

Forgylt tre
H:97 cm.
Stoppet sete og rygg.

133
Kjelemed lokk og hank

Slagloddet kobber
H med lokk: 25 cm

Tilslag NOK 16 000
134
Bord

Gran/furu
H: 73 cm. L: 90 cm. B: 65 cm.

Tilslag NOK 24 000
135
Kiste

Rosemalt tre
H: 62 cm. L: 81 cm. D: 55 cm.
Datert 1824

NOK 3 000
136
Klaffebord

Gran/furu
H: 70 cm. Hel L: 50+57+50=157 cm. B:99 cm.

137
Skatoll

Eik med innlegninger i frukttre
H: 99 cm. L: 110 cm. D: 51 cm.
1700-tallet.

Tilslag NOK 11 500
138
Sofa

Bøk
H: 88 cm. L: 150 cm.
Stoppet sete og rygg

139
Sofa

Forgylt tre
H: 105 cm. L: 125 cm.
Stoppet sete og rygg

140
Bolle

Rosemalt tre
H: 10 cm. Diam:. 26 cm.
1800-tallet.

141
Grøtamber

Utskåret, bemalt tre
H: 34 cm. Diam.: 25 cm
Nyere vidjebånd

142
Ikon

Bemalt tre
38x30
Russland, ca. 1850

NOK 3 000
143
Ikon

Bemalt tre
35x30
Russland, ca. 1870-1900

NOK 5 000
144
KaminurEmpire-stil

Forgylt bronse
H: 62 cm
Verket signert på urskiven: E le Sibon, Ste Germain Paris

NOK 4 000
Tilslag NOK 17 500
145
Kaminur, 2 kandelabre

Forgylt messing
Kaminur: H: 40 cm. Kandelaber: 47 cm.
Verket usignert. Stemplet innside: AJM 211 1

NOK 5 000
146
Kjelemed lokk og hank

Slagloddet kobber
H med lokk: 25 cm

NOK 2 000
147
Kjele på tre føtter

Messing
H: 32 cm. Diam.: 40 cm
Støpte løvehoder med hanker på hver side.

NOK 4 000
148
Sendingskurv med hank

Rosemalt tre
H: 34 cm. Diam:. 44 cm.

NOK 3 000–5 000
149
Smørbutt med hank

Bonet tre
H: 21 cm.
Svi dekor.

150
TallerkenOst-indisk

porselen
Diam.: 23 cm
1700-tallet

NOK 2 000
151
TallerkenDyp. Ost-indisk

porselen
Diam.: 23 cm
Famille-Rose, 1700-tallet

NOK 2 000
152
Vase (amfora) med to hanker

Porselen
H: 20,5 cm.
Den Kongelige Porselensfabrik København, ca. 1850.

NOK 1 500

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her