Friluftsauksjon

Auksjon lørdag 19. august 2000 kl 15:00

Lindaas, Waldemar (1892-1959)
Høstlandskap, Rømskog

Olje på plate
60x63
Signert nede t.v.: W.L.

Påtegnet med tittel på baksiden.

UTSTILT:

Kunstforeningen.

Auksjonert lørdag 19. august 2000 kl 15:00

Vurdering
NOK 4 000

Ulf Aas har tegnet Nurejev i rollen som Basilio under hans gjesteopptreden i Den Norske Operas oppsetning av "Don Quixote". Sakset fra utklipp fra avis: For det naive blikk kan bildet synes å ha blitt til i en farlig frihet, i én-to-tre med hastige strøk. Men Ulf Aas, helfascinert, minnes hva han selv svarte en gang han ble spurt om hvor lang tid det hadde tatt ham å tegne en ballettdanser i spranget. "To minutter og 40 år!"