Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Lindman, Knut Axel(1848-1930)
Vinterlandskap

Olje på lerret
55x73
Signert nede t.h.: Axel Lindman.

Svensk kunstner.

Vurdering

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Tilslag NOK 15 000 med forbehold

Axel Lindman var, i likhet med de norske kunstnerne av sin generasjon, sterkt påvirket av den franske friluftsrealismen.