Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Store Sal

Lindman, Knut Axel (1848-1930)
Vinterlandskap

Olje på lerret
55x73
Signert nede t.h.: Axel Lindman.

Svensk kunstner.

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 15 000 med forbehold

Axel Lindman var, i likhet med de norske kunstnerne av sin generasjon, sterkt påvirket av den franske friluftsrealismen.