Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Heyerdahl, Hans(1857-1913)
Badenymfe

Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Heyerdahl

Bildet er malt ca. 1885-1890.

Vurdering
NOK 100 000

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00

I denne ny-romantikkens tid kunne ofte Hans Heyerdahl gi sine bilder symbolistiske overtoner. Han var påvirket av Edvard Munchs symbolbruk, og av Arnold Böcklins kunst som var preget av referanser til mytologi og sagn.