Heyerdahl, Hans(1857-1913)
Badenymfe
Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Bildet er malt ca. 1885-1890.
Vurdering
NOK 100 000
Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 18:00
Olje på plate
22x16
Signert nede t.h.: Heyerdahl
Bildet er malt ca. 1885-1890.
Vurdering
NOK 100 000
I denne ny-romantikkens tid kunne ofte Hans Heyerdahl gi sine bilder symbolistiske overtoner. Han var påvirket av Edvard Munchs symbolbruk, og av Arnold Böcklins kunst som var preget av referanser til mytologi og sagn.