Munch-Auksjonen 2003

Auksjon onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Store Sal

Munch, Edvard (1863-1944)
Konsul Sandberg

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt
Arket: 358x510 mm Motivet: 235x345 mm
papir
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

Påtegnet med blyant i margen nede t.h.: "Consul Sandberg im Coupé".
1916
MM G 376. Sch.nr. 424. Woll nr. 571.

Auksjonert onsdag 19. november 2003 kl 21:00

Vurdering

Consul Sandberg
Lithograph printed in black on medium thin white wove
Sheet: 358x510 mm Image: 235x345 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
Annotated in pencil in the lower margin right: "Consul Sandberg im Coupé".
1916
MM G 376. Sch.no. 424. Woll no. 571.