Diriks, Edvard(1855-1930)
Opprørt sjø med båt
Olje på lerret, oppklebet på plate
48x68
Signert nede t.h.: Diriks.
Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen samt påtegnet: Nordlandskyst 1889.
Vurdering