Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Store Sal

Reusch, Helga Ring (1865-1944)
Han steller med frimerkene 1907

Olje på lerret, oppklebet på plate
44x30
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring Reusch. 1907

Påtegnet på lapp på baksiden: "Vilhelm Severin Troye 10-1-1899 - 26-7-1926. Malt av Helga Ring Reusch. Han steller med frimerkene." LITTERATUR: Grethe Borges: Helga Ring Reusch, Kunst for alle, nr. 3/4 1995, avbildet s. 59, omtalt s. 58.

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 15 000