Grev Wedels Klassiske og Moderne

Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Store Sal

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Fra Venezia

Olje på plate
35x26
Signert nede t.v.: EP. Antagelig sekundær datering i klammer nede t.v.: (1884 eller 85)

Bemaling på baksiden av platen med en gatescene, påtegnet nede t.v.: Corte delle Mende Venezia.

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Vurdering
NOK 25 000–30 000

Tilslag NOK 20 000

En ekte friluftsrealistisk studie både på for- og bakside! Peterssen var i Venezia i 1885 og malte flere lysfylte bilder herfra, bl.a. ett nevnt i Norsk kunstnerleksikon: Corte delle Mende.