Auksjon tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00
Hennum, Sverre(1887-1967)
Interiør 1917

Olje på lerret
65x77
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Sverre Hennum Fr.vern. 1917.

Påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen.

Statens Kunstutstilling, Oslo.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 25. mai 2004 kl 18:00

Sverre Hennum malte i tradisjonen fra gullalderen i norsk malerkunst fra 1880-årene, realismen. Det var den tiden hvor man gjerne skulle male upretensiøse og hverdagslige motiver, og la sollyset spille i friske farger over lerretet. Han hadde også Christian Krohg, en av realismens bannerførere, til lærer under sin tid på Statens Kunstakademi fra 1916 til -17.