Sommerauksjon

Auksjon torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Werenskiold, Dagfin (1892-1977)
Gren med epler 1938

Penn på papir, lysmål
31x43
Signert og datert nede t.h.: D.W. 1938

Original tegning brukt som forelegg til boken: Lesebok for folkeskolen av Nordahl Rolfsen med tegninger av bl.a. Dagfin Werenskiold. Avbildet under: Jan Bluhme høster epletreet til tante Grenertsen.

Auksjonert torsdag 10. juni 2004 kl 20:00

Vurdering
NOK 1 000–1 500