Auksjon mandag 29. november 2004 kl 21:00
Gatearbeidere

Litografi trykket i svart på middels tykt gråhvitt
Arket: 501x662 mm Motivet: 438x593 mm
papir Usignert

1920
Sch.nr. 484. Woll nr. 648.
Stemplet med to stempler på baksiden: Munch-museet 1968 og: Fra Edvard Munchs testamentariske gave Oslo Kommune.

Vurdering

Auksjonert mandag 29. november 2004 kl 21:00

Tilslag NOK 30 000

Streetworkers
Lithograph printed in black on medium heavy greyish-white wove
Sheet: 501x662 mm Image: 438x593 mm
Unsigned
1920. Sch.no. 484. Woll no. 648.
Stamped with two stamps on the verso: Munch-museet 1968 (Munch Museum 1968) and: Fra Edvard Munchs testamentariske gave Oslo Kommune (From Edvard Munch's testamentary gift to The City of Oslo).