Auksjon lørdag 16. april 2005 kl 16:00
Rian, Johs.(1891-1981)
Komposisjon 1974

Olje på lerret
202x161
Signert og datert nede t.h.: J Rian 74

Bildet var med i Sao Paolo i 1967, men ble der pakket i plast, som mange andre bilder i forbindelse med den utstillingen, og ble stående fuktig. Lerretet måtte males om. Opplyst av Steinar Gjessing.

Biennalen, Sao Paulo 1967. Kunstnernes Hus, Oslo 1987?, kat.nr. 49.

Vurdering
NOK 285 000

Auksjonert lørdag 16. april 2005 kl 16:00