Salgsutstilling

Auksjon lørdag 16. april 2005 kl 16:00

Katalog med tilslag

{lot.title}
1
Sømme, Jacob(1862-1940)Bondepike 1888

Olje på lerret
75x55
Signert og datert nede t.v.: Jacob Sømme 88.

NOK 32 000
{lot.title}
2
Aunvik, Jan(1948-2001)Komposisjon med to figurer 1981

Olje på lerret
80x104
Signert og datert nede t.h.: J. Aunvik 81

NOK 21 000
{lot.title}
3
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute i rom sjø 1908

Olje på lerret
95x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.

NOK 125 000
{lot.title}
4
Bowen, Eric(1929-2002)Construction 1972-1973

Akryl på lerret, oppklebet på flere plater
120x120
som fremstår som relieffer. Signert og datert nede t.v.: Bowen 1972

NOK 15 000
{lot.title}
5
Krohg, Per(1889-1965)Sittende kvinne som støtter seg med albuen mot en

Olje på lerret
46x55
stol Signert nede t.v.: Per Krohg

NOK 25 000
{lot.title}
6
Nerdrum, Odd(1944-)Frigjøring

Olje på lerret
202x284
Usignert

NOK 1 200 000
{lot.title}
7
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Landskap

Blyant og akvarell på papir, lysmål
33x50
Signert nede t.h.: Th. Kittelsen.

NOK 58 000
{lot.title}
8
Weidemann, Jakob(1923-2001)Impressions from Nature 1982-83

Olje på lerret
160x180
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 82 83

NOK 350 000
{lot.title}
9
Müller, Morten(1828-1911)Folkeliv ved innsjø 1875

Olje på lerret
53x78
Signert og datert nede t.h.: Morten - Müller. 75.

{lot.title}
10
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Høyfjell 1913

Akvarell på papir, lysmål
42x27
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1913.

NOK 21 000
{lot.title}
11
Casford, Michael(1940-2005)Ryggvendt akt ved speil og hvit due på vagle

Olje på lerret
150x110
Signert nede t.h.: Michael Casford

NOK 18 000
{lot.title}
12
Dine, Jim(1935-)The saw has five blades

Olje på lerret og collage
185x178
Påtegnet med tittel nede t.v.: The saw has five blades

NOK 400 000
{lot.title}
13
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1974

Olje på lerret
202x161
Signert og datert nede t.h.: J Rian 74

NOK 285 000
{lot.title}
14
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Fra Støa i Holmsbu 1924

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen. 24.

NOK 38 000
{lot.title}
15
Enger, Erling(1899-1990)Bjerkestammer 1940

Olje på plate
51x65
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -40

NOK 28 000
{lot.title}
16
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)Kvinner, mann og barn i interiør 1894

Olje på lerret
101x150
Signert og datert nede t.v.: W. Wetlesen 94

NOK 65 000
{lot.title}
17
Hansteen, Nils(1855-1912)Fiskevær 1879

Olje på lerret
100x190
Signert og datert nede t.v.: Hansteen München 1879

NOK 160 000
{lot.title}
18
Karsten, Ludvig(1876-1926)Fru godseier Langaard til hest 1924

Olje på lerret
100x125
Signert og datert oppe t.v.: Karsten -24

NOK 985 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her