Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Fra Kristianiafjorden 1896
Olje på lerret
80x151
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Auksjonert tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00
Olje på lerret
80x151
Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Sølvskimmer i småkruset sjø var en av Hans Fredrik Gudes spesialiteter. Her har han også vist mye liv med båter på fjorden, robåter ved stranden, en seilskute som ligger til anker, en frakteskøyte, en elegant moderne dampyacht og i bakgrunnen en seilbåt.