Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)
Fra Kristianiafjorden 1896

Olje på lerret
80x151
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896

Auksjonert tirsdag 24. mai 2005 kl 18:00

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Sølvskimmer i småkruset sjø var en av Hans Fredrik Gudes spesialiteter. Her har han også vist mye liv med båter på fjorden, robåter ved stranden, en seilskute som ligger til anker, en frakteskøyte, en elegant moderne dampyacht og i bakgrunnen en seilbåt.