Nesch, Rolf(1893-1975)
Profeten 1965
Materialbilde
55x44
Signert i platen nede t.v.: Rolf Nesch Datert i platen nede t.h.: 1965
Bunnplate til metalltrykket Profeten (også kalt Orientaler). Antagelig av kunstneren oppfattet som et materialbilde etter bruk som trykkplate i og med at signatur og datering er risset inn i platen.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 14. november 2000 kl 20:00
Tilslag NOK 120 000