Grev Wedels Moderne

Auksjon tirsdag 14. november 2000 kl 20:00

Store Sal

Nesch, Rolf (1893-1975)
Profeten 1965

Materialbilde
55x44
Signert i platen nede t.v.: Rolf Nesch Datert i platen nede t.h.: 1965

Bunnplate til metalltrykket Profeten (også kalt Orientaler). Antagelig av kunstneren oppfattet som et materialbilde etter bruk som trykkplate i og med at signatur og datering er risset inn i platen.

Auksjonert tirsdag 14. november 2000 kl 20:00

Vurdering

Tilslag NOK 120 000