Auksjon tirsdag 14. november 2000 kl 20:00

Grev Wedels Moderne

KatalogTilslagsliste

Kunstner

Vurdering

1
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1970

Olje på plate
32x27
Signert og datert nede t. h.: J Rian 1970

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
2
Rian, Johs.(1891-1981)Trappen 1972

Olje på plate
28x29
Signert og datert nede t. v.: J R 1972

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
3
Rian, Johs.(1891-1981)Clarie-de-lune 1972

Olje på plate
31x26
Signert og datert nede t. h.: J Rian 72

Vurdering
Tilslag
NOK 20 000
4
Grande, Severin(1869-1934)Kystlandskap med hus

Olje på lerret
57x65
Signert nede t. v.: SGrande

Vurdering
Tilslag
NOK 5 000
5
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Fra Nord-Norge

Olje på lerret
58x85
Signert nede t. h.: Th Holmboe.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 25 000
6
Kavli, Arne(1878-1970)Jolleregatta

Olje på plate
18x20
Signert nede t. v.: A. Kavli.

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 46 000
7
Lund, Henrik(1879-1935)Kystby

Olje på plate
46x56
Signert oppe t.h.: Henrik Lund

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 20 000
8
Lund, Henrik(1879-1935)Åkerlandskap 1931

Olje på lerret
58x69
Signert og datert nede t. v.: Henrik Lund -31

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 54 000
9
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Artister

Olje på lerret
90x60
Signert nede t.h.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
10
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Pike med katt

Olje på lerret
71x60
Signert nede t.v.: BF

Vurdering
Tilslag
NOK 55 000
Seilbåter 1926
11
Sohlberg, Harald(1869-1935)Seilbåter 1926

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t. h.: Sohlberg 1926

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 300 000
12
Hanno, Carl von(1901-1953)Murere 1936

Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t. h.: Carl v H 36

Vurdering
Tilslag
NOK 18 000
13
Hanno, Carl von(1901-1953)Sittende ung gutt 1952

Olje på lerret
81x101
Signert og datert nede t.h.: Carl v. Hanno 52

Vurdering
Oppstilling 1951
14
Tangen, Olaf(1903-1997)Oppstilling 1951

Olje på lerret
68x48
Signert og datert nede t.h.: Tangen - 51

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000
15
Fjell, Kai(1907-1989)Medaljongen

Olje på lerret
51x63
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
16
Haalke, Hjalmar(1894-1964)Junidag

Olje på lerret
86x85
Signert nede t. v.: Hjalmar Haalke

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 12 000
17
Ekeland, Arne(1908-1994)Kvinne i interiør 1927

Olje på lerret
50x59
Signert og datert nede t. h.: A E 27

Vurdering
Tilslag
NOK 32 000
Mor og unge 1953
18
Haukeland, Arnold(1920-1983)Mor og unge 1953

Bronse
H: 33 cm.
Signert og datert på plinten: AH-53

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
Dugurd
19
Kihle, Harald(1905-1997)Dugurd

Olje på lerret
46x54
Signert nede t.h.: H Kihle

Vurdering
Tilslag
NOK 110 000
20
Sørensen, Henrik(1882-1962)Fra Vinje

Olje på lerret
38x55
Signert nede t. h.: HS

Vurdering
Tilslag
NOK 26 000
21
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinne

Olje på plate
40x30
Signert med blyant nede t.h.: HS

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 78 000
22
Rian, Johs.(1891-1981)Theater 1950

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t. v.: J Rian ca 1950

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 25 000
23
Rian, Johs.(1891-1981)Piken 1934

Olje på plate
41x42
Signert og datert nede t. v.: J Rian 1934

Vurdering
NOK 25 000–30 000
Tilslag
NOK 48 000
24
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved piano 1947

Olje på plate
41x33
Signert og datert nede t. h.: J Rian 1947

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 90 000
25
Kavli, Arne(1878-1970)Fjellgård med kvinne og beitende kyr

Olje på lerret
82x67
Signert nede t.h.: A. Kavli

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000 med forbehold
Huser i Flatdal
26
Kavli, Arne(1878-1970)Huser i Flatdal

Olje på lerret
60x75
Signert nede t.v.: A. Kavli

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 35 000 med forbehold
27
Krohg, Guy(1917-2002)Landsby

Olje på plate
46x55
Signert nede t. h.: Guy Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
28
Krohg, Per(1889-1965)Kvinner rundt et bord

Olje på lerret
38x46
Signert nede t. h.: Per Krohg

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 26 000
29
Sundbye, Nina(1944-)Ballerina 1990

Bronse
H:49 cm
Signert og datert på plinten: 1990 Nina Sundbye

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
Katt
30
Hald, Dagny(1936-2002)Katt

Glasert keramikk
H: 76 cm
Signert under: Dagny Hald

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 16 500
Akeleie 1978
31
Weidemann, Jakob(1923-2001)Akeleie 1978

Olje på lerret
100x70
Signert og datert nede t. h.: Weidemann 78

Vurdering
NOK 100 000
Tilslag
NOK 125 000
32
Deberitz, Per(1880-1945)Kvinne og barn i kystlandskap 1942

Olje på lerret
85x100
Signert og datert nede t.v.: P. Deberitz -42

Vurdering
Tilslag
NOK 160 000
33
Deberitz, Per(1880-1945)Sørlandsbilde 1938

Olje på lerret
59x67
Signert og datert nede t. v.: P. Deberitz -38.

Vurdering
Tilslag
NOK 21 000
34
Rian, Johs.(1891-1981)Fra Ibiza

Olje på lerret
54x61
Signert nede t. v.: J Rian

Vurdering
Tilslag
NOK 70 000
Cellospiller 1948
35
Rian, Johs.(1891-1981)Cellospiller 1948

Olje på lerret
55x45
Signert og datert nede t.h.: J Rian - 48

Vurdering
Tilslag
NOK 115 000
36
Folkestad, Bernhard(1879-1933)Ballerina

Olje på lerret
95x90
Signert nede t. v.: Bernh. Folkestad.

Vurdering
NOK 200 000
Tilslag
NOK 180 000
37
Sandberg, Einar(1876-1947)Vårdag, Lillehammer

Olje på lerret
65x68
Signert nede t.h.: Einar Sandberg.

Vurdering
Tilslag
NOK 27 000
38
Lundeby, Alf(1870-1961)Fra Østre Gausdal 1918

Olje på lerret
76x91
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Alf Lundeby Ø. Gausdal juli 1918

Vurdering
Tilslag
NOK 15 000
39
Jorde, Lars(1865-1939)Fjellparti 1917

Olje på lerret, oppklebet på plate
92x100
Signert og datert nede t. v.: Lars Jorde 1917

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
40
Mæhle, Ole(1904-1990)Kvinne ved vindu 1962 -63

Olje på lerret
87x106
Signert og datert nede t. v.: Ole Mæhle 1962 - 63

Vurdering
NOK 20 000
Tilslag
NOK 18 500
41
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
93x96
Signert nede t. h.: A. Kavli

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Tilslag
NOK 170 000
42
Jørgensen, Knut(1937-1991)Etruskere 1988-89

Akvarell på papir, lysmål
73x54
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1988-89

Vurdering
NOK 70 000–90 000
43
Jørgensen, Knut(1937-1991)Via Tarquina 1986

Olje på lerret
65x65
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1986

Vurdering
NOK 100 000
44
Rose, Knut(1936-2002)Komposisjon 1971

Olje på lerret
116x80
Signert og datert nede t.h.: Knut Rose -71

Vurdering
NOK 150 000–170 000
Tilslag
NOK 100 000 med forbehold
45
Røed, Fritz(1928-2002)Kjærlighetsklokke

Bemalt bronse
H: 30 cm. L: 50 cm
Signert: F Røed og FR

Vurdering
Tilslag
NOK 16 500
Karneval i Venezia
46
Røed, Fritz(1928-2002)Karneval i Venezia

Bemalt bronse
H: 59 cm
Signert: FR

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
47
Johannessen, Jens(1934-)Rød maskerade 1964

Olje på lerret
60x60
Signert og datert nede t. v.: 64 J.J.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 150 000
Flora og maleren på  parnasset 1965
48
Johannessen, Jens(1934-)Flora og maleren på parnasset 1965

Olje på lerret
140x140
Signert og datert nede t. v.: 65 JJ

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 480 000
49
Nesch, Rolf(1893-1975)Profeten 1965

Materialbilde
55x44
Signert i platen nede t.v.: Rolf Nesch Datert i platen nede t.h.: 1965

Vurdering
Tilslag
NOK 120 000
50
Revold, Axel(1887-1962)Kveld

Olje på lerret
114x147
Signert nede t. h.: Revold

Vurdering
Tilslag
NOK 88 000
51
Heiberg, Jean(1884-1976)Efter badet 1914

Olje på lerret
162x130
Signert og datert nede t. v.: J. Heiberg 1914

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Tilslag
NOK 500 000
52
Aulie, Reidar(1904-1977)Fra København

Olje på plate
38x46
Signert nede t. v.: Aulie

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 17 000
53
Aulie, Reidar(1904-1977)Havneby

Olje på lerret
63x100
Signert nede t. v.: Aulie

Vurdering
NOK 35 000
Tilslag
NOK 25 000
54
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Strandefjord Valdres 1924

Olje på lerret
55x61
Signert og datert nede t. h.: R. Juell Gleditsch 1924

Vurdering
NOK 10 000
Tilslag
NOK 7 000
55
Rian, Johs.(1891-1981)Gamle hus

Olje på lerret
50x60
Signert nede t. h.: J Rian

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 10 000
Kvinne som steller seg
56
Karsten, Ludvig(1876-1926)Kvinne som steller seg

Olje på lerret
55x66
Usignert

Vurdering
NOK 500 000
Tilslag
NOK 420 000
57
Holbø, Kristen(1869-1953)Hovkinn, Vågå 1945

Olje på plate
53x65
Signert og datert nede t.v.: K Holbö. 45.

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 15 500
58
Enger, Erling(1899-1990)Pløgsle

Olje på lerret
46x55
Signert nede t. h.: EE

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
59
Weidemann, Jakob(1923-2001)Fra Syd-Europa

Olje på lerret
60x70
Signert nede t.h.: Weidemann.

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 65 000
60
Weidemann, Jakob(1923-2001)Løvtre 1955

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t. h.: Weidemann 55

Vurdering
NOK 25 000
61
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Påske

Olje på plate
46x38
Signert nede t. v.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 14 000
62
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Komposisjon

Olje på lerret
45x52
Signert nede t. h.: EHJ.

Vurdering
Tilslag
NOK 10 000
63
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Bruden

Olje på lerret
70x80
Signert nede t. v.: EHJ

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
64
Rose, Knut(1936-2002)Hage

Olje på lerret
45x55
Signert nede t. h.: Knut Rose

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 19 000
65
Rian, Johs.(1891-1981)Landskap ved La Boreda, Torremolinos, Spania

Olje på lerret
41x50
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 30 000
Tilslag
NOK 27 000
66
Kraugerud, Ragnar(1909-1987)Landskap

Olje på plate
81x100
Signert nede t. v.: RK

Vurdering
NOK 30 000
67
Aas, Alf-Jørgen(1915-1981)Erindringer om en reise 1948

Olje på lerret
65x79
Signert og datert nede t. h.: Alf-Jørgen Aas 1948

Vurdering
Tilslag
NOK 7 000
68
Løvberg, Alf(1899-1986)Naturelskerne 1949

Olje på lerret
100x122
Signert og datert nede t.h.: Alf Løvberg 49.

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 40 000
69
Botnen, Trond(1937-2019)Landskap VII 1993

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t. v.: TB -93

Vurdering
Tilslag
NOK 13 000
70
Botnen, Trond(1937-2019)Egyptisk billedhugger med assistent 1995

Olje på lerret
46x55
Signert og datert nede t. h.: TB XCV

Vurdering
Tilslag
NOK 7 500
71
Knoff, Johan(1935-)Mission Street, San Francisco 1985

Olje på lerret
100x125
Signert og datert nede t.v. og nede t.h.: Knoff 85

Vurdering
Tilslag
NOK 22 000
72
Johannessen, Jens(1934-)Uten tittel 1964

Olje på lerret
60x60
Signert og datert nede t.h.: Jens Johannessen 64.

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
73
Strømme, Olav(1909-1978)Fra Venezia 1960

Olje på plate
33x41
Signert og datert nede t. h.: O. Strømme 60.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 000
74
Strømme, Olav(1909-1978)Komposisjon 1969

Olje på plate
52x50
Signert nede t. h.: O. Strømme -69.

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
75
Strømme, Olav(1909-1978)By 1966

Olje på lerret
46x67
Signert og noe utydelig datert nede t.h.: O. Strømme 1966

Vurdering
NOK 15 000
Tilslag
NOK 13 000
76
Strømme, Olav(1909-1978)Landskap med vann 1956

Olje på lerret
46x59
Signert og datert nede t. h.: O. Strømme - 56.

Vurdering
NOK 16 000
Tilslag
NOK 10 000 med forbehold
Komposisjon 1964
77
Rian, Johs.(1891-1981)Komposisjon 1964

Olje på lerret
87x77
Signert og datert nede t. v.: J Rian 64

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
78
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Olje på lerret
83x45
Signert nede t.h.: Eikaas

Vurdering
Tilslag
NOK 8 500
79
Steen, Knut(1924-2011)Pantomime

Marmor
H: 49
Signert på plinten: KS

Vurdering
Tilslag
NOK 24 000 med forbehold
80
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Hønsehuset

Blandingsteknikk på papir, lysmål
22x56
Signert nede t. h.: Espolin Johnson

Vurdering
NOK 40 000
Tilslag
NOK 30 000 med forbehold
81
Onsager, Søren(1878-1946)Flytetømmer ved et sagbruk 1919

Olje på lerret
65x75
Signert og datert nede t.h.: S. Onsager 19

Vurdering
NOK 30 000
82
Midelfart, Willi(1904-1975)Lys sommer Holmsbu 1961

Olje på lerret
65x81
Signert og datert nede t. h.: W. Midelfart 61

Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag
NOK 10 000
83
Midelfart, Willi(1904-1975)Blå klipper

Olje på plate
50x61
Signert nede t. h.: W. Midelfart

Vurdering
Tilslag
NOK 6 000
Landskap med hus
84
Schultz, Alexander(1901-1981)Landskap med hus

Olje på lerret
46x55
Signert nede t. h.: A. Schultz

Vurdering
85
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1974

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t. h.: Th Heramb 74

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på