Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Store sal Gamle Logen

Hagn, Alfred (1882-1958)
Hjemme i sofahjørne

Olje på lerret
52x64
Signert nede t.h.: Hagn

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 64 000

LITTERATUR: Randi Gaustad: "Hagn, Alfred", Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1982, bind 2, s. 23.

Hagn deltok på Høstutstillingen fra 1912 til 1916 med malerier som av kritikerne ble omtalt som kubistiske.