Hagn, Alfred(1882-1958)
Hjemme i sofahjørne
Olje på lerret
52x64
Signert nede t.h.: Hagn
Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Tilslag NOK 64 000
Olje på lerret
52x64
Signert nede t.h.: Hagn
Vurdering
LITTERATUR: Randi Gaustad: "Hagn, Alfred", Norsk kunstnerleksikon, Oslo 1982, bind 2, s. 23.
Hagn deltok på Høstutstillingen fra 1912 til 1916 med malerier som av kritikerne ble omtalt som kubistiske.