Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Ekeland, Arne (1908-1994)
Badende figurer

Olje på lerret
137x130
Signert nede t.h.: Arne Ekeland

Bemalt på baksiden av lerretet med figurer i fabrikkmiljø, i Ekelands stil fra tidlig i 1960-årene.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000

Tilslag NOK 270 000

I dette bildet, antagelig fra 1960-årene, viser Ekeland en tendens til å ville bryte opp billedflaten i fasetter. Det gir et mosaikkaktig preg som kan minne om et dekorativt glassmaleri, i sterke, nærmest lysende farger.