Askevold, Anders(1834-1900)
Fra Sæbø i Hjørundfjorden 1883
Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1883.
Påtegnet med feilaktig tittel på plakett på rammen: "Vestlandsfjord (ved Loen)". Noe utydelig signert og påtegnet på baksiden, på blindrammen: "A Askevold. Fra Sæbö i Hjörundfjord". Utsynet er fra Sæbø mot Norangsfjorden med det spisse fjellet Slogen i bakgrunnen til venstre.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 72 000