Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Askevold, Anders(1834-1900)
Fra Sæbø i Hjørundfjorden 1883

Olje på lerret
56x90
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold. 1883.

Påtegnet med feilaktig tittel på plakett på rammen: "Vestlandsfjord (ved Loen)". Noe utydelig signert og påtegnet på baksiden, på blindrammen: "A Askevold. Fra Sæbö i Hjörundfjord". Utsynet er fra Sæbø mot Norangsfjorden med det spisse fjellet Slogen i bakgrunnen til venstre.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 72 000