Peterssen, Eilif(1852-1928)
Fra Hidra 1917
Olje på lerret
87x97
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 1917.
Vurdering
NOK 300 000–400 000
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Olje på lerret
87x97
Vurdering
NOK 300 000–400 000
I 1917 hadde Eilif Peterssen sommeropphold på øya Hidra utenfor Flekkefjord, ved Listafjorden. Han malte flere bilder herfra blant annet på gården Våge.