Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Peterssen, Eilif (1852-1928)
Fra Hidra 1917

Olje på lerret
87x97
Signert og datert nede t.h.: Eilif P. 1917.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000

I 1917 hadde Eilif Peterssen sommeropphold på øya Hidra utenfor Flekkefjord, ved Listafjorden. Han malte flere bilder herfra blant annet på gården Våge.