Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Wetlesen, Wilhelm(1871-1925)
Mor hekler 1890

Olje på lerret
61x42
Signert og datert nede t.h.: W.W. 90

Påtegnet med tittel på baksiden av rammen: Moder hekler, samt påtegnet: Af Wilh. Wetlesen Sandefjord.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

I 1890 var Wilhelm Wetlesen i København der han først var elev ved Kunstakademiet og senere på høsten begynte på Kristian Zahrtmanns malerskole. I et bilde som dette kan man kanskje se en påvirkning fra dansk malerkunst hvor interiørbilder hadde en spesiell og sterk stilling.