Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Bergslien, Nils (1853-1928)
Pike, gutt og eldre mann i interiør

Olje på lerret
55x69
Signert nede t.h.: N. Bergslien

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Nils Bergslien holdt seg til folkelivsskildringen i tradisjonen fra nasjonalromantikken. Bildene hans bygger som regel ikke på et grundig naturstudium, han malte ofte tvert i mot motiver fra sagn og eventyr, og ofte har bildene hans et humoristisk tilsnitt.