Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Lund, Henrik(1879-1935)
Skjærgård 1923

Olje på lerret
74x99
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund - 23

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 380 000

Henrik Lund er en av ny-impresjonistene i norsk kunst. Han arbeidet i et fritt, koloristisk sterkt formspråk. Dette bildet er typisk for Henrik Lunds modne stil. Mennesker og natur veves sammen til et rytmisk og malerisk hele hvor lys, farge og atmosfære gjengis med ødselt overskudd i kjappe, summariske strøk. Nk.