Kavli, Arne(1878-1970)
Skjærgårdslandskap med figurer og seilbåter
Olje på plate
22x29
Signert nede t.v.: A. Kavli
Vurdering
Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Tilslag NOK 50 000
Olje på plate
22x29
Signert nede t.v.: A. Kavli
Vurdering
Igjen og igjen kom Arne Kavli tilbake til sine sommerlige impresjoner fra "la vie moderne" med seilbåter og mennesker som nyter fridager i den friske luft. Det var lyset han først og fremst var opptatt av i disse motivene, derfor kunne han gjenta dem uten å gi dem preg av rutine.