Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Grenness, Johannes(1875-1963)
Lekende gutt på sten med seilbåt 1916

Olje på lerret
38x46
Signert og datert nede t.h.: J. Grenness 16

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: "Genrebillede Johs. Grenness".

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 89 000

Johannes Grenness ble født i Drammen. Fra 1903 var han bosatt i København. Grenness malte i en stillfarende, naturalistisk (eller som man også kan kalle det realistisk) stil og hans koloritt ble lysere med årene. Nk.